Václavík lidem nabídl šest pokrmů. Podávali se červi, cvrčci, sarančata nebo švábi. Největší labužníci si pak přišli i na štíra nebo tarantuli.

„Vloni jsem byl nadšený, letos jsem znovu i s rodinou, kterou jsem přivezl. Je poznat, že kuchař ví, o čem mluví, a hodně toho zná. Jeho show je strašně vtipná. A hlavně – jídlo je skvělé," pochvaloval si Bořek Beneš, který do Batňovic přijel z Červeného Kostelce. „Opravdu je to strašně zajímavé, nejvíc mi chutnali cvrčci. To je delikatesa. Klidně bych si je dal třeba v kině do kornoutu," doplnil s úsměvem.

I když hmyz stále není v České republice oficiální potravinou, v mnoha evropských zemích už patří mezi doplňky. Zákon jeho konzumaci povoluje i v Evropě, například v Holandsku, Švédsku i v Anglii.

„Také u nás se pracuje na legislativě. V současné době ale hmyz konzumujete v podstatě na vlastní nebezpečí," usmíval se v pondělí večer Milan Václavík. „Každý z nás už hmyz v životě několikrát jedl. Stačí si vzpomenout na projížďky na kole. Teď je to jen poprvé, co ho ochutnáváte vědomě," pověděl.

Hmyz v průběhu večera připravoval přímo před očima hostů. Nabízel zajímavosti a kuriozity. „Hmyz se jí opravdu v celém světě, jen Evropa je jakousi výjimkou. V Asii se běžně jí švábi, sarančata, třeba ve Vietnamu jsou velmi oblíbení bambusoví červi. Také v celé Africe se konzumuje hmyz," vyjmenoval namátkou. „Není to ale jen otázka třetího světa. Hmyz je pochoutkou i v Japonsku, k největším distributorům produktů z hmyzu patří zase Kanada," upozornil.

V Čechách byl prý dříve oblíbenou pochoutkou chroust, z něhož se vařila polévka. „Našel jsem ho v kuchařce ještě z roku 1940. To potvrzuje, že se hmyz jedl běžně i v Evropě, dokonce u nás. Postupně jsme ho ale z jídelníčku vytlačili," řekl Milan Václavík.