Nová prodejna v Jilemnici s prodejní plochou 831 metrů čtverečních byla postavena ve druhé polovině roku 2020 na příjezdu do Jilemnice od Nové Paky. "Návrh prodejny v Jilemnici jsme, tak, jak to děláme na všech místech, navrhli v souladu s okolím. Tady jsme stavěli na místě volných ploch bývalého ČSAD a měli vlastně volnou ruku. Zvolili jsme vzhled prodejny s využitím kamenného obkladu, který nám koresponduje s atmosférou města na vstupu do Krkonoš," řekl při otevření nové prodejny Mathias Mentrop, jednatel PENNY.

"Vzhledem k umístění prodejny na hlavním tahu směrem do centra nám záleželo na tom, co návštěvníci hor při příjezdu do tohoto krásného horského městečka potkají jako první, a jsem přesvědčen, že se nám to podařilo. Uvítá je moderní prodejna zapadající do drsného horského prostředí," dodal.

V Jilemnici na náměstí vyrostl  v tomto týdnu Krakonoš ze sněhu.
FOTO: Náměstí v Jilemnici zdobí Krakonoš ze sněhu s horskými chaloupkami

Výstavba nové prodejny probíhala na volné ploše, přesto bylo zapotřebí se vypořádat s původními komunikacemi bývalého dopravního podniku ČSAD. Výsledkem je moderní prodejna podle konceptu Markhtalle s prodejní plochou 831 metrů čtverečních a 62 parkovacími místy. Podle sdělení společnosti došlo v průběhu výstavby ve spolupráci s městem k výstavbě kruhového objezdu na ulici Čsl. Legií, který zvýší bezpečnost na této hlavní komunikaci městem, a současně umožní plynulý příjezd k nové prodejně.

Ulice Pod městem v Úpici projde letos velkou rekonstrukcí. Silnici čeká výměna kostek za asfalt.
FOTO: V Úpici vyroste nové obchodní centrum, z centra města zmizí kostky

Prodejna v Jilemnici je druhou letošní novou prodejnou. Tou první byla prodejna ve středočeské Dobrovici nedaleko Mladé Boleslavi. Do konce roku Penny plánuje překročit hranici 400 svých obchodů a potvrdit tak svoji pozici řetězce s nejvyšším počtem obchodů u nás.