Pokoje na jilemnické porodnici byly bezmála 20 let staré, a tak se vedení nemocnice společně s oddělením šestinedělí rozhodlo pro modernizaci, kterou si zasloužili budoucí maminky, tak lékaři a sestry. „I když plány zpočátku nepočítaly s rozsáhlou přestavbou, po odkrytí elektrických rozvodů se muselo vše přehodnotit. Stala se z toho kompletní rekonstrukce oddělení v hodnotě 10 milionů korun,“ uvedla mluvčí nemocnice Alena Zalabáková. 

Nyní má porodnice 8 dvoulůžkových standardních pokojů a 3 nadstandardní pokoje z toho jedno dvoupokojové apartmá. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní TV, mikrovlnnou troubou, lednicí a váhou, aby bylo dosaženo maximálního komfortu a soukromí. V minulosti se o toto vybavení musely maminky dělit v prostorách chodby.

Největší novinkou je určitě rautová místnost, která slouží primárně k podávání snídaní, ale občerstvení zde maminky najdou v kteroukoli denní i noční hodinu a nejsou tak vázány na stravovací režim nemocnice. „Jak víme, porod se nedá naplánovat a narozená miminka také úplně nerespektují pravidelnost stravy, takže možnost občerstvení v pozdních nočních hodinách je zcela jistě velkým přínosem. Stravu zde nalezneme vegetariánskou i bezlepkovou,“ dodala Zalabáková.

Během rekonstrukce se nemocnici podařilo plně zachovat provoz celého gynekologicko-porodnického oddělení a zajistit tak maminkám a ostatním pacientkám kompletní servis a podporu.

Nyní se bude porodnice hlavně zaměřovat na kontinuální zkvalitňování služeb a vylepšování veškerého vybavení.