Jilemnický Richter (ODS) převzal ožehavý resort zdravotnictví. Do rady kraje se vrací po dvanácti letech. Muž, který je mimochodem rozhodčím v baseballu a rozhodcoval zápasy mistrovství Evropy a světa, dokonce na MS v Tchaj-wanu 2017, vedl mezi roky 2004 až 2008 krajský resort dopravy. Studenecký Ulvr (Starostové pro Liberecký kraj) má na starosti od minulého úterý hospodářský a regionální rozvoj, evropské projekty, územní plánování a rozvoj venkova. Velká změna to bude především pro Studenec, kde Jiří Ulvr řídí obec čtrnáct let v řadě. Navíc jeho přesun do kraje přichází v době historicky největší investice krkonošské obce, bezmála padesátimilionového projektu přístavby základní a mateřské školy.

Starosta Jilemnice Vladimír Richter (vpravo) se stal radním pro zdravotnictví Libereckého kraje.Zdroj: Kateřina RyšaváPozice předají v první polovině roku

Vladimír Richter dělal starostu Jilemnice už v letech 2006 až 2014, na radnici se vrátil po volbách v roce 2018. Richter plánuje předat mandát starosty poté, co zastupitelé schválí rozpočet na rok 2021. „Bude to pravděpodobně v únoru, protože jsme se dohodli, že ještě připravíme rozpočet města,“ vysvětlil Vladimír Richter.

Loňský Silvestr v Trutnově.
Trutnov bude bez rozsvícení vánočního stromu, trhů a silvestrovského ohňostroje

„O tom, kdo bude novým starostou, jednáme. Někoho máme vytipovaného,“ dodal. Skutečnosti, že usedá do horkého křesla šéfa krajského zdravotnictví v mimořádně těžké době, se neobává. „Nebojím se různých výzev. Navíc zkušenost z práce v krajské radě už mám," řekl.

Jiří Ulvr považuje za stěžejní dokončit ve Studenci historicky největší investici, stavbu nového pavilonu školy. Hotový má být do konce června příštího roku. „Máme výhodu oproti jiným obcím, že existují dva lidé, kteří by dokázali pozici starosty převzít. Z toho mám radost,“ přiznal Jiří Ulvr, který je starostou Studence od roku 2006. „Nechci končit tak, že bych předal klíče a řekl na shledanou. Nástupce chci připravit a zasvětit do problematiky, aby nenastalo v obci hluché období,“ zdůraznil.

Testy na covid-19 provádí jilemnická nemocnice v objektu před novou poliklinikou v pracovní dny a v sobotu od 7.30 do 11 hodin.
Přestaňte šířit lži, ohradila se jilemnická nemocnice

Nabídky na působení v kraji měl už před čtyřmi lety. Nyní bere kariérní posun jako výzvu. „Víme, že nejde dělat starostu věčně. Možná je i dobré, aby lidé poznali někoho jiného a mohli porovnávat, co dosáhl předchozí a co nový starosta,“ poznamenal Ulvr.