Z jeho dílny pochází také několikametrová sněhová podoba vládce Krkonoš, která každým rokem vyroste uprostřed náměstí. Dřevěný Krakonoš je zhotoven z dubového dřeva. I s holí je vysoký skoro tři metry a váží bezmála dvě tuny. Na podloubí jilemnické radnice musel být instalován pomocí nákladního auta s hydraulickou rukou. Josef Dufek strávil prací na dřevěné soše celý měsíc.

„Strom, ze kterého je socha zhotovena, pochází z Broumova, Jezdil jsem tam každý týden na dva až tři dny. Pomáhal mi ještě kamarád Vladimír Tauchman. Na soše jsme pracovali v červnu v těch největších vedrech, takže to bylo velmi náročné,“ říká Josef Dufek, pro kterého je Krakonoš zatím největší dřevěnou sochou, kterou vyřezal.

Na levém rameni sedí vládci Krkonoš sojka práskačka, nechybí mu ani dýmka a za kloboukem štětina se dvěma pery. Krakonoš je kromě toho, že je z odolného dubového dřeva, natřený lazurou. Podle slov autora Josefa Dufka by tedy vydržel bez poškození povětrnostními vlivy i na otevřeném prostranství. Umístěn je ale na podloubí jilemnické radnice, kde bude vítat místní i turisty. Aby se předešlo poničení sochy vandaly, bude Krakonoš na podloubí monitorován.  Jana Mičkalová

#clanek|3623363