Veřejnost vás zná jako moderátora, je tohle vaše první akce, kterou organizujete?
Nejsem si jistý, co jsem začal dělat jako první, zda moderovat kulturní akce nebo se věnovat jejich organizaci. Nicméně k oběma oborům jsem se dostal už na základní škole, byly to takové klasické první kroky za dětským snem něčeho dosáhnout. Tuším, že první větší zorganizovaná akce a zároveň i větší moderování proběhlo v mých 14 letech, kdy jsme se spolužáky kompletně připravili benefiční koncert na podporu dětí postižených mozkovou obrnou. U tohoto koncertu jsme se potkali zároveň i se zpěvačkami z nynější skupiny Diamantes. Od té doby se věnuji moderování akcí, a když je zrovna tzv. okurková sezona, kdy moderování nemám tak často, tak se snažím vyplnit čas přípravou nějaké kulturní akce. Teď to pěkně vyšlo na období, kdy je možné zorganizovat hudební projekt Muzikálové Vánoce.

Jak vznikl nápad znovu oživit kostel v Brusnici ke koncertům?
Kostel sv. Mikuláše disponuje skvělou akustikou a zároveň působivými velikými prostory. Určitě i proto se tam dříve pořádalo tolik úspěšných koncertů. I já jsem měl v tomto kostele možnost uspořádat v minulosti jeden koncert. Už několik let se věnuji organizování projektu „Muzikál v kostele", v době Vánoc koncerty nesou název Muzikálové Vánoce. Po brusnickém kostele se mi zastesklo, s místní farností Pecka, která kostel spravuje, máme skvělé vztahy, takže pro tento rok nebylo co řešit – letošní Muzikálové Vánoce se budou konat v krásném kostele sv. Mikuláše v Horní Brusnici.

Na co se mohou posluchači těšit a kdy?
Koncert se uskuteční v sobotu 4. ledna od 18 hodin, návštěvníci se mohou těšit na královédvorskou dívčí pěveckou skupinu Diamantes a předního českého zpěváka Petra Koláře. Muzikálové Vánoce je koncert, kde si každý člověk najde to své. Projekt poukazuje na to, že i v kostele se mohou zpívat moderní písně. Repertoár je vybírán s velikou pečlivostí, aby zároveň korespondoval s církevními prostory. Jsou to písně, které mají příběh, člověk se nad nimi zamyslí a může si z nich odnést zároveň i ponaučení. Právě na této bázi funguje i většina muzikálů. Diamantes představí, mimo jiné, to nejlepší z českých i světových muzikálů a filmů. Petr Kolář zazpívá velmi oblíbené a známé hity ze svého repertoáru. Během večera zazní i písně s vánoční tématikou. Dle křesťanství se koledy zpívají až do příchodu Tří králů, tudíž náš koncert bude příjemným zakončením vánoční doby. Pro diváky je připraveno speciální hudební překvapení.

Proč jste zvolil právě tyto interprety?
S Diamantes spolupracuji dlouhodobě, jsou to talentované krásné mladé slečny, které každého okouzlí. Zpěvačky již obdržely uznání od několika českých hudebních hvězd. Petr Kolář je známý nejen z televizních obrazovek a rádiových hitparád, ale zároveň je jedním z umělců, kteří mají k muzikálu hodně blízko. Několik let se pohybuje v muzikálovém světě, kde ztvárňuje velmi výrazné, často hlavní, role. Myslím si tedy, že oba interpreti jsou správnou volbou pro Muzikálové Vánoce.

Jsou už lístky v prodeji a kde?
Vstupenky je možné zakoupit v městských infocentrech, v síti Ticketstream i na dalších prodejních místech. Lístek na tento ojedinělý typ koncertu je určitě i pěkným vánočním dárkem. Veškeré informace čtenáři naleznou na webových stránkách akce www.muzikalovevanoce.cz.

Josef Mádle

K moderování přičichl už na základní škole. Začínal ve školním rádiu, moderoval besídky a následně i větší akce. Věnuje se i herectví. V dětství působil v divadelním souboru Bimbi di Terme. Na hereckých vzdělávacích kurzech pro děti a mládež vy-učuje umělecké obory – moderování a improvizaci. Během léta provází na Hospitalu Kuks. Moderuje koncerty, dětské dny, městské a obecní slavnosti, plesy, vernisáže, módní přehlídky, firemní večírky. Za největší zkušenost považuje působení v regionálním radiu ve Velké Británii, kde měl možnost spolupracovat s producentkou ze státního rádia v New Yorku, od které obdržel doporučení k rozhlasovému a televiznímu vysílání. Zastával roli moderátora, reportéra a také se mohl věnovat organizaci kulturních akcí (koncerty, městské trhy, párty). Během pobytu v Anglii měl i možnost nahlédnout pod pokličku vysílání radia BBC.