Chystá se zahrát své největší hity, ale také si tzv. dát do trumpety a ochutnat místní speciality. „Rozhodně něco ochutnáme! Jsme gurmáni,“ vzkazuje Mirai Navrátil, frontman skupiny. U kterého stánku s občerstvením to bude, už ale neupřesnil.

Před čtyřmi lety v Trutnově kapela Mirai předskakovala slavným Kryštofům. Jejich lídr Richard Krajčo bydlí kousek za Trutnovem a je pod Krkonošemi vlastně doma. „Stál u úplných začátků kapely a pomohl nám dostat se k vydavatelství,“ oceňuje Navrátil.

Na vrchol popularity Mirai katapultoval song Když nemůžeš, tak přidej. Píseň je inspirovaná výrokem legendárního běžce Emila Zátopka. Také ve videoklipu členové kapely běží, ale sami přiznávají, že k pravidelnému běhání se nevybičovali. „Chodil jsem běhat před vydáním písně a chodím i po, ale velmi nepravidelně. Asi hlavně ve chvíli, kdy potřebuju katarzi a připadám si, že pro sebe nic nedělám,“ říká Navrátil.

Občasnou kritiku, že nejde přidat, když už člověk nemůže, kapela s úsměvem odmítá. „Mnohdy má člověk pocit, že je na pokraji svých sil, když tam ještě má solidní rezervu,“ dodává Navrátil.

Kapela Mirai bude hrát na nedělním jarmarku od 13.15 hodin.

Trutnovský jarmark, tradiční slavnost na Krakonošově náměstí.
Tradiční jarmark láká na nákupy a zábavu