Mít opravené všechny silnice v obci či městě je pro většinu starostů nesplnitelný sen. Ale výjimky se najdou. V obci s hraničním přechodem do Lubawky se nedávno objevily stroje a dělníci položili dva kilometry nového povrchu na hlavní komunikaci, patřící státu. „Potěšilo nás to, přispělo to k vylepšení vzhledu Královce i komfortu projíždějících," je spokojený starosta Helmut Anders.

Poláci silnici k přechodu opravili před evropským šampionátem ve fotbale, teď oba úseky pěkně navazují. Pro většinu lidí z okolí ale byla současná rekonstrukce překvapením, silnice ještě nebyla ve špatném stavu. „My jsme to samozřejmě věděli, účastníme se stavebního řízení," říká Anders. „Víme taky, že v okolí jsou horší vozovky než byla tahle, ale rozhoduje Ředitelství silnic a dálnic Hradec Králové a my jim to přeci nebudeme rozmlouvat," dodává. Celá rekonstrukce trvala tři týdny, zbývá jen dodělat plošné dopravní značení.

A protože to není tak dávno, co tu rekonstruovali i silnice obecní, díru v asfaltu aby tu člověk pohledal. „První etapu jsme dělali z vlastního rozpočtu, druhou pak pomocí dotace," vrátil se pár let nazpět starosta.

Navíc materiál z výřezu staré vozovky našel uplatnění na mnoha místech v obci. „Byl o něj velký zájem. Na všechny se ani nedostalo. Lidé si to dali například před garáže, Vietnamci před obchody a podobně. V létě se to speče a bude z toho slušný zpevněný prostor. Nejsme velká obec a komunikací tu není tolik. Bylo ale naším cílem dát to v tomhle směru dohromady a to se nyní takřka bezezbytku povedlo," je rád Helmut Anders.