Že lyžovat se dá i bez sněhu se podeváté rozhodla dokázat asi dvacítka účastníků recesistického závodu Kalenská trojka. Aktéři už dvě hodiny před startem důkladně „mazali“ v restauraci Pod Farou. Úderem patnácté hodiny hospodský vystřelil ze startovní pistole a lyžaři za rytmů dolnokalenské dechovky vyrazili na zhruba dvoukilometrovou trať. Nejprve obkroužili zdejší poštu a poté zamířili do autokempu Na Koupališti.

V cílové rovince se jako první objevil loňský šampion Václav Kuzma z Nové Paky, který poslední metry oslavil jízdou s tradiční vlajkou v ruce. Ke zdolání trasy mu stačila čtvrthodinka. „Vystartoval jsem a furt běžel. Připravoval jsem se tak, že jsem byl v noci v práci,“ prozradil vítězný recept Kuzma. Zanedlouho po něm na koupaliště dojeli také další borci. Po skončení závodu následovaly koncerty.

Kalenská trojka patří už k tradičním akcím. Některých ročníků se účastnilo až čtyřicet zájemců. Od počátku nese podtitul Memoriál Sigmunda Freuda. „Je to taková naše terapie a duševní očista,“ vysvětlil organizátor Vojta Dresler.