TIPY VÍKENDU
Den obce Chvaleč, výročí 660 let
Kdy: sobota 22. června
Kde: od 10 do 13 hodin v budově základní školy, od 14 hodin na koupališti
Proč přijít: ve škole se koná výstava vzácných archiválií, na koupališti bude vystoupení místních školáků, loutkové divadlo, cimbálová muzika, dřevosochání, kovářská dílna, koncertovat mají Zelenáči, Balage Band, Echt! a Heebie Jeebies, na závěr Pa-Li-Tchi Fireshow. V prodeji bude kniha starých pohlednic Chvalče a Petříkovic.

Maloúpský jarmark
Kdy: sobota 22. června od 10 hodin
Kde: u kostela sv. Petra a Pavla v Malé Úpě
Proč přijít: jarmark připomíná tradice starých Krkonoš, ukázka tradičních řemesel, prodej regionálních výrobků, mlsání krkonošských dobrot, kreativní dílničky, malování na obličej, ukázky dravců, dřevorubecké soutěže, otevřený kostel s programem. K poslechu hrají Patrola, Vende Ballini a KMC.

Krkonošský festival minipivovarů
Kdy: sobota 22. června od 12 hodin
Kde: parkoviště Bystřiny v Peci pod Sněžkou
Proč přijít: o celý den soutěže a degustace, prezentuje se 6 lokálních pivovarů, prodávají místní produkty a připravená je zábava pro děti. Hrají kapely Benjaming´s Clan, Patrola Trutnov, Schelinger revival a Hrací skříň Praha.

Den bitvy u Trutnova
close Trutnov si připomene 158. výročí válečné bitvy Pruského království a Rakouského císařství. info Zdroj: Miloš Šálek zoom_in Trutnov si připomene 158. výročí válečné bitvy Pruského království a Rakouského císařství.
Kdy: sobota 22. června od 13 hodin
Kde: Krakonošovo náměstí v Trutnově
Proč přijít: tradiční vzpomínková akce u příležitosti 158. výročí prusko-rakouské bitvy 1866, součástí je nástup a pochod historické jednotky, projev, natírání pamětní desky, čestná salva a komentovaná procházka naučnou stezkou. Od 15 hodin bude ve Starém Rokytníku nástup dobové jednotky, pietní akt a ukázky střelby z děla.

Pohádkový les
Kdy: neděle 23. června od 13 hodin
Kde: areál Dolce u Trutnova
Proč přijít: zážitková stezka s pohádkovými bytostmi, vystoupení mažoretek, koncert Filipa a Nikity, hudební dílna se Zuzkou, loutkové divadlo - pohádka o Červené karkulce, airbrush, malování na obličej, pletení copánků, jízdy na koních.
Vstupné: dítě 130 korun, dospělý 90 korun

OlfinCar Trutnovský půlmaraton
Kdy: neděle 23: června od 10 hodin
Kde: start a cíl vedle trutnovského Uffa
Proč přijít: běžecký závod pro všechny kategorie, trasa vede historickým centrem i kolem řek Úpy, součástí jsou závody dětí, rodin s dětmi (5 a 10 km), štafet a dospělých (21 km) připravený je i bohatý doprovodný program.