Sobota 25. května

Na Sněžku pro dvojčátka
Kdy: od 8.30 hodin
Kde: sraz na centrálním parkovišti v Peci pod SněžkouProč přijít: 12. ročník charitativního výstupu, výtěžek půjde na nákup vozíků pro šestiletá dvojčátka Ami a Nati s dětskou mozkovou obrnou, odpoledne budou na parkovišti koncertovat Koneckonců a The Tap Tap.

Amálie a Natálie Provazníkovy.Amálie a Natálie Provazníkovy.Zdroj: archiv rodiny

Studenecké míle
Kdy: od 9 hodin
Kde: start v amfiteátru Studenec za základní školouProč přijít: Skvělá akce, soutěž historických vozidel a obrovská přehlídka autoveteránů, spanilá jízda přes Krkonoše začne v 11.30. Koncertují: Crazy Dogs, Klapeto, 2Nights, Wanastowi Vjecy, Megaděs.

Oslavy jara v Domově sv. Josefa
Kdy: od 9.30 hodin
Kde: Domov sv. Josefa v Žirči
Proč přijít: zažijete den plný vůně květin, dobré kávy, s autorským čtením oblíbené spisovatelky Báry Šťastné a pop-folkovou hudbou Payi May a Davida Jakubce. K vidění bude výstava obrazů a prodej keramiky a stálá expozice cyklistiky v Cyklomuzeu.Vstupné: dobrovolné, výtěžek půjde na pomoc nemocným roztroušenou sklerózou.

19. Trutnovské vinařské slavnosti
Kdy: od 10 hodin
Kde: Stará radnice a Krakonošovo náměstíProč přijít: Ochutnávat bude možné vína čtrnácti tuzemských i zahraničních vystavovatelů. K posezení u vína budou hrát Cimbálová muzika Tomáše Zouhara z Drásova, Pěna a Projekt 143.

Den Afriky a Josefa Vágnera
Kdy: od 10 hodin
Kde: Safari Park Dvůr Králové nad Labem
Proč přijít: průvodci a členové Vágnerovy rodiny vás provedou Safari Parkem a připomenou mnoho mimořádně zajímavých informací ze života legendy dvorského safari parku.

Den Afriky a Josefa Vágnera.Den Afriky a Josefa Vágnera.Zdroj: archiv SPDK

Emilův & Janíčkův dětský den
Kdy: od 10 hodin
Kde: Stezka korunami stromů Janské Lázně
Proč přijít: pro děti jsou připraveny zábavné úkoly, jízda pohádkovým vláčkem a sladká odměna za odvahu a účast. Hudební doprovod zajistí duo Nikita a Filip, a u Vesny VOSA band.Vstupné: návštěvníci do 14 let mají vstup na stezku zdarma.

Burger víkend na Štěrbově vile
Kdy: od 10 hodin (v sobotu i neděli)
Kde: Štěrbova vila u přehrady Les Království
Proč přijít: v nabídce je 10 druhů burgerů, na čepu Beránek a Pilsner Urquell. Parking zajištěn na přilehlé louce.

Kalenčák Fest
Kdy: od 16 hodin
Kde: Horní Kalná 167 - Hájenka
Proč přijít: účinkují Čipřido, Acoustic Front, Suffering Souls, VHS. Výtěžek z charitativní hudební akce bude věnován na rehabilitaci pro Kubíta.
Vstupné: 200 korun.

Kterak Úpičtí Tatary porazili
Kde: od 20 hodin
Kde: náměstí v ÚpiciProč přijít: svérázna hra v podání ochotníků vycházející z legendy, že Úpičtí občané v dávných dobách chytrou lstí přemohli nájezd Tatarů.