TIPY VÍKENDU
Kultura pod hvězdami v Trutnově
Kdy: pátek 14., sobota 15. a neděle 16. června
Kde: přírodní amfiteátr Bojiště
Proč přijít: třídenní program tvoří Děti ráje (výpravná koncertní verze, v pátek od 20 hodin), Okno mé lásky (muzikál, v sobotu od 20.30), BibiBum (show pro děti, v neděli od 13 hodin), Jen pravdu, drahý (divadelní komedie, v neděli od 16.30 hodin) a Dracula (koncertní verze, v neděli od 20.30 hodin).
Více na webu www.kulturapodhvezdami.cz

Beseda a autogramiáda s Petrem Benčíkem
Kdy: v pátek 15. června v 19 hodin
Kde: Centrum současného umění EPO1 v Trutnově
Proč přijít: Bývalý profesionální cyklista Petr Benčík, mimo jiné účastník olympiády v Pekingu a trojnásobný mistr republiky, je skvělým vypravěčem. Zároveň je možné si prohlédnout unikátní výstavu Jízda.

11. Krakonošův cyklomaraton v Trutnově
Kdy: v sobotu 15. června od 10 hodin
Kde: start a cíl u Uffa
Proč přijít: prestižní cyklistický závod, soutěží se na tratích 135 a 95 kilometrů. Mimořádné prémie jsou na náměstí v Žacléři (20,5 km), na náměstí v Lubawce (31,5 km), u pošty v Peci pod Sněžkou (69 km) a u trutnovského pivovaru (88 a 135 km). První závodníci přijedou do cíle mezi 13.15 až 13.30.

Dračí lodě na Dolcích v Trutnově
close Dračí lodě v Trutnově. info Zdroj: Miloš Šálek zoom_in Dračí lodě v Trutnově.
Kdy: sobota 15. června od 10.30 do 17 hodin
Kde: rekreační areál Dolce
Proč přijít: Tradiční závod lodí s typickou dračí hlavou na špici a ocasem na zádi, posádky tvoří 20 pádlujících závodníků a bubeník. Soupeří mezi sebou místní týmy.

Festival vynálezců Maker Faire ve Vrchlabí
Kdy: sobota 15. června od 10 do 17 hodin
Kde: ekocentrum KRTEK v Dobrovského ulici
Proč přijít: Světová přehlídka kreativity, technologických vychytávek, designu, robotů a udržitelných projektů. Účast přislíbily dvě desítky lokálních tvůrců a připraveny jsou workshopy i science show.
Více na https://makerfaire.cz/vrchlabi/

Skotské hry v Trutnově
close Skotské hry v Trutnově. info Zdroj: Miloš Šálek zoom_in Skotské hry v Trutnově.
Kdy: sobota 15. června od 12 hodin
Kde: atletický stadion v Trutnově
Proč přijít: tradiční sportovní setkání. Součástí jsou disciplíny: hod skotským kladivem, hod závažím do výšky, hod kládou, vrh kamenem a hod závažím do dálky.

Setkání rodáků a oslavy 125 let hasičů
v Kunčicích nad Labem
Kdy: sobota 15. června od 13 hodin
Kde: fotbalové hřiště
Proč přijít: v programu je představení nové knihy Kunčice nad Labem - Střípky z historie obce s medvědem ve znaku, koncerty (Krkonošský horal, Slunečnice, Improvizárium a Koneckonců), taneční vystoupení (Oliver), hasičské ukázky, předání vyznamenání, den otevřených dveří ve škole a v kapli, a spousta další zábavy.

Benefiční festival Zahrada ve Vrchlabí
Kdy: sobota 15. června od 14 hodin
Kde: zahrada evangelické fary v Chelčického ulici
Proč přijít: odpoledne plné hudby, dobrého jídla a prostoru pro setkání. Na pódiu zahrají Post hudby, Něco něco, Moncello/Monjur, Mario Bihári a Bachtale Apsa. Pro děti bude divadlo Buchty a loutky, a výtvarná dílna Bosorka. Součástí je i výstava fotografií Ibry Ibramihoviče - Děti z vedlejší ulice. V neděli 16. června od 10 hodin bude bohoslužba pod širým nebem.
Vstupné je dobrovolné.

Den otevřených ateliérů v Trutnově
Kdy: neděle 16. června od 10 do 17 hodin
Kde: prostranství u Uffa
Proč přijít: Spolek podkrkonošských výtvarníků Trutnov ukáže výtvarná díla svých členů i umělecké postupy. Návštěvníci se mohou nechat zvěčnit v oblíbeném fotoateliéru. Sochař Roland Hantl přivítá návštěvníky u sebe, na zahradě v Mladých Bukách čp. 254. Malíř Robert Fürbacher otevře svůj ateliér v Národním domě o den dřív.
Bez vstupného.

Malej princ v Krkonoších
Kdy: neděle 16. června
Kde: ve výlohách a veřejném prostoru v centru Vrchlabí, na promenádě k Hartě
Proč přijít: unikátní výstava, řemeslníci oživují postavy a příběhy slavné knihy Antoina de Saint-Exupéryho. Na fotografiích jsou díla z materiálů, jako paličkovaná krajka, drát, sklo, stříbro či modrotisk. Ve výlohách jsou umístěna samotná díla s informačním plakátem.