Tři sestry hrály v Peci pod Sněžkou už poosmé v řadě. „Kapely se nám často vrací. Zaprvé se mi je nechce z programu škrtat, protože je mám ráda, a zadruhé, a především, jsou to stálice, které mají v oblibě návštěvníci a koncerty bývají nabité,“ uvedla provozovatelka hudebního klubu KlonDike Michaela Boudová.

Koncert kapely Tři sestry v trutnovském Uffu v pátek 21. dubna.
VIDEO: Sex, drogy, rokenrol. Kapela Tři sestry měla vyprodaný koncert v Trutnově

„Máme úplně jinak nastaveno, co je sezona, a co není. Většina kapel mívá od poloviny prosince do poloviny února volno, protože mají nejméně hraní a chtějí si dát někdy pauzu. Většina našich koncertů je tak úplně mimo běžné turné a často býváme prvním koncertem jarní sezony nebo posledním koncertem v roce, pokud hrajeme v prosinci. Často se také stává, že na interprety, kteří se prodávají v Praze a velkých městech, u nás v Peci nikdo nechodí,“ popsala zvláštnosti provozování klubu v Krkonoších.

Michaela Boudová provozuje v Peci pod Sněžkou hudební klub KlonDike.
Na hory přijela jako turistka, zakotvila v hudebním klubu. V zimě má natřískáno

Poměr návštěvníků je hodně závislý na konkrétních akcích. Místních bývá zpravidla pětina, další část lidí jsou ti, kteří si podle koncertů řeší pobyt v Peci pod Sněžkou a pak ti, kteří přijedou přímo na koncert z celého kraje a pak zase odjedou. „Samozřejmě je zde část lidí, kteří o koncertech nebo klubu nevědí, protože do Pece přijeli primárně na lyže a jdou prostě jen ven a přijdou náhodou, ale těch moc nebývá,“ řekla Michaela Boudová.

Špindlerův Mlýn v únoru 2024. Sjezdovky jsou v provozu, leží na nich 50 až 100 cm sněhu.
Sníh máme, hlásí Pec i Špindlerův Mlýn. Lyžaři můžou vyrazit na české hory