Lyžaři zatím mohli vyrazit jen na Černou horu nebo do Mladých Buků, v ostatních areálech ale na přípravě sjezdovek usilovně pracují. „Jedeme naplno, chceme na Pomezkách začít tuto sobotu," potvrdil ředitel skiareálu v Malé Úpě Martin Buček.

V nižších polohách ale počasí techniku odstavilo. „V současné chvíli klimatické podmínky zasněžování ne-umožňují. Věříme, že se počasí co nejdříve umoudří a opět se dá veškerá technika do provozu," informovali včera z Herlíkovic u Vrchlabí.

Celkově si ale ve střediscích současný vývoj chválí. „Příroda je konečně na naší straně, alespoň prozatím a my tak můžeme ke sněhu přírodnímu zasněžovat. Je to náročné, ale hodně nám to usnadňuje nová technika. Celkem 41 zařízení bylo instalováno v rekordním čase dvou týdnů. Vše se ovládá automaticky, když jsou podmínky ideální, systém se zapíná a spouští sám. Už nyní máme polovinu areálu zasněženou," informoval ředitel rokytnického areálu Michal Kopecký. První lyžaři si budou moci vyzkoušet zdejší sjezdové tratě o víkendu 12. a 13. prosince.

Na stejný termín chystají zahájení sezóny i ve Špindlerově Mlýně, v Harrachově plánují start o týden později.

Na Liberecku se první rozjel Skiareál v Kořenově Rejdicích na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Včera tam napadlo 5 centimetrů přírodního sněhu, jela lanovka a k dispozici byl zhruba kilometr sjezdovky. Dnes už jsou ale svahy prázdné, provoz tu zatím bude jen o víkendech.