Zatímco některá média napsala, že Miloš Zeman bude obědvat na Luční boudě s peckým starostou, představitel horského střediska Alan Tomášek to Deníku včera nepotvrdil. „Nevím, kdo bude obědvat na Luční boudě. My jsme za město pouze rezervovali v tomto hotelu dvacet míst na oběd. Je naším zvykem se tam každý rok zastavit s našimi přáteli a hosty. Kdo se k nám připojí, zda to bude bývalý nebo současný prezident, zatím nebudu předjímat," konstatoval starosta Tomášek.

Co je však zcela jasné, že prezidenta Miloše Zemana určitě nepřijmou na oběd v Penzionu Modřín Welness. Ten přitom patří k jedněm z nejlepších ve Velké Úpě, z které letos poutníci na Sněžku vyrážejí a kam se opět odpoledne vrátí. „Je pravda, že byl náš hotel před časem ze strany města požádán, zda by mohl eventuálně oběd připravit. A to jsme odmítli a je to naše právo. Obsloužíme každého klienta. Ale když se jedná o organizovanou akci, rozhodujeme sami, zda ji uspořádáme či ne. Myslím, že je v okolí celá řada jiných hotelů nebo bývalých odborářských zotavoven, které žádosti vyhoví. A navíc tady vaříme boršč, který prezident nemá rád," vyjádřil se včera pro Deník majitel hotelu Ondřej Palla.

Tento hotel se netradičním způsobem již téměř rok také zviditelňuje na svých webových stránkách, když uvádí, že pro pravicově smýšlející důchodce poskytuje dvacetiprocentní slevy na seniorské pobyty. „Nikoho samozřejmě nekádrujeme, je to spíše myšleno s humornou nadsázkou," dodává Ondřej Palla. Luční bouda včera rezervaci míst na sobotní oběd městem potvrdila. „Žádná extra speciální jídla vařit nebudeme. Necháme hosty vybírat z běžné nabídky," řekl provozní hotelu Pavel Blažek.