Kromě stánků, u kterých si mohli zakoupit keramiku, proutěné výrobky, šperky, oblečení i potraviny, se korzující lidé pobavili u tradičně bohatého kulturního programu. Na hlavním pódiu vystoupil třeba Jan Budař s Eliščiným Bandem nebo Vlasta Redl. Děti si zase přišly na své při sledování pohádek.

Nechybělo ani vystoupení skupiny historického šermu Durabo a Legendy Aurea, ukázka sokolnického výcviku nebo soutěž o nejkrásnějšího kohouta okresu Trutnov, kterou pořádal Český svaz chovatelů. Klání, do něhož bylo nakonec přihlášeno devět zvířat, vyhrál kohout plemene Fénixka chovatele Miloslava Hertla ze Stanovic na Královédvorsku.

„Do Kohoutova jezdím pravidelně čtvrtý rok. Nejvíce nakupuji košíkářské výrobky a keramiku, prohlížím si oblečení. Letos mě neodradilo ani špatné počasí. Jen jsem si myslela, že tu bude kvůli tomu míň lidí,“ řekla Jana Ožďanová z Trutnova.

Podruhé na akci dorazil také Břetislav Moštěk s manželkou Marcelou, kteří prodávali keramiku a zařadili se tak mezi téměř 190 přítomných trhovců nejen z Čech, ale i z Polska a Slovenska. Břetislav Moštěk byl také jedním z mnoha řemeslníků, který přímo na místě ukazoval, jak se pracuje s hrnčířským kruhem. „Lidé říkají, že to vypadá jednoduše,“ podotkl a jeho žena Marcela dodala: „Obdivují především formy na bábovky.“ Po podobných akcích jezdí oba již dvacet let, začali a tím krátce po sametové revoluci.

„Přes nepřízeň počasí jsme s průběhem akce spokojeni. Vylepšili jsme organizaci, především co se týká dopravní obslužnosti. Návštěvníci byli slušní a program se také vydařil,“ dodal starosta Kohoutova Ladislav Grega.