Pět koled a dvě vánoční písně si s Krkonošským deníkem zpívalo včera přesně v 18 hodin na Trutnovsku kolem sedmi stovek čtenářů. Mnozí s Adventním deníkem, který přinesl všechny texty zpívaných písní, vychutnávali předvánoční čas. U trutnovské Základní školy V Domcích na kopci zpívali koledy žáci za doprovodu Marie Píšové a jejího manžela. Zástupci školy rozdávali příchozím napečené voňavé perníčky a zahřáli zpívající horkým čajem. Prostor rozzářily prskavky. Lidí přišlo kolem tří set a vánoční atmosféra dýchla na každého.

Zpívalo se i na dalších místech v regionu. Před muzeem v Úpici se nakonec sešlo více než sto lidí, podle spolupořadatelky Jany Kadaníkové dorazil i starosta města Radim Fryčka, který lidem popřál hezké Vánoce a za doprovodu kytar se ke zpívajícím přidal. Na parkovišti U Kubečků v Mladých Bukách zpívalo zhruba padesát lidí.

Zahradu před Základní školou ve Svobodě nad Úpou zaplnilo více než sto zpěváků a protože 13. prosince má svátek Lucie, každý pěvec dostal svíčku ozdobenou hvězdičkou a mohl svou účast zvěčnit razítkem na přichystanou tabuli. Koledy zpívané s regionálním Deníkem rozezněly i prostor jansko-lázeňské Kolonády, kde si je s chutí zazpívaly děti z léčebny Vesna za doprovodu hudebníka Miroslava Vosáhla.

Krkonošský deník děkuje čtenářům za milou účast a spolupořadatelům za obětavost a nasazení.