Parní lokomotiva „Velký bejček“ zítra se soupravou historických vozů nejprve vyrazí v 8.35 z Jaroměře do Hradce Králové. Z Hradce Králové přes Hněvčeves zpět do Jaroměře vyjede v 9:33. Část této trasy povede po dnes pro běžný provoz již nevyužívané trati Hněvčeves – Smiřice. Jízdu historického vlaku je možné využít taktéž k dopravě na místo historické bitvy, která se odehraje v sobotních odpoledních hodinách na Chlumu u Hradce Králové. Ze zastávek Všestary, Hněvčeves a Hoříněves je bojiště vzdáleno cca 3 km po naučných stezkách; při příležitosti vzpomínkových akcí historický vlak mimořádně zastaví také na zastávce Dlouhé Dvory.

Odjezd z Jaroměře do Náchoda se zastávkami v České Skalici, Starkoči a Václavicích je naplánován na 11:43 hod s příjezdem do Náchoda ve 12:48. Na zpáteční cestu se zvláštní vlak vydá z Náchoda v 16.13 a do Jaroměře se vrátí v 17.13.

Ve všech zvláštních vlacích bude zařazen bufetový vůz, ve kterém bude zajištěn prodej drobného občerstvení a upomínkových předmětů. Prodej jízdenek zajistí průvodčí ve vlaku.

Železniční muzeum Výtopna Jaroměř je v červenci a srpnu otevřeno pro návštěvníky denně kromě pondělí od 9.00 do 16.00 hod. Ve dnech, kdy je v provozu parní lokomotiva 423.0145, je otevírací doba prodloužena do 19.00 hodin.

Mimořádný parní Expres Primátor vyráží na trať každou první sobotu v měsíci. Poslední pak vyjede na svou cestu v sobotu 3. října. Kromě toho připravuje Společnost železniční výtopna Jaroměř se svými partnery řadu dalších akcí. Více informací o jízdách historických vlaků zájemci naleznou na www.spolecnost-zeleznicni.cz.