Pro lyžování a běžkařské výlety nepříznivé počasí inspiruje návštěvníky regionu k hledání náhradního vyžití.

Jaké možnosti se k radovánkám nabízejí? Ve Špindlerově Mlýně přichystali Předsilvestrovskou show, která se koná v neděli. „Skiareál se stal spolupořadatelem tradiční akce ve Svatém Petru. Od 9 hodin začínají závody pro veřejnost a připravena je i odpolední exhibice za účasti reprezentantů v alpských disciplínách, pro návštěvníky máme přichystanou i jízdu s hořícími pochodněmi," uvedl ředitel skiareálu Čeněk Jílek.

Poslední dárek v letošním roce připravila pro návštěvníky zoologická zahrada ve Dvoře Králové. Dnes a zítra si mohou prohlédnout areál jen za 10 korun. A každý 250. návštěvník, který přijde o víkendu, dostane jako dárek celoroční vstupenku do zoo. Až do 5. ledna můžete navštívit vánoční zoo se sníženým vstupným a prodlouženou otevírací dobou, pokladny fungují do 19 hodin, pavilony jsou přístupné ještě déle. V hotelu Safari, který je součástí zoo, lze prožít í Silvestra. „Kapacitu nemáme zatím zcela plnou," sdělili včera v recepci. Ve speciálním silvestrovském balíčku, který tu nabízejí, je malá prohlídka zoo s odborným průvodcem, v některém z pavilonů bude přípitek africkým likérem Amarula a přichystáno je promítání filmů Co přinesl rok 2013 královédvorské zoo a Transporty Josefa Vágnera.

Příznivci kulturních zážitků si nemohou nechat ujít nedělní koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Horním Maršově. Začne v 19 hodin a má na programu díla dlouhé řady skladatelů.