"Počínaje dnešním dnem na vybraných kontrolních stanovištích nad rámec posil z jiných krajských policejních ředitelství začalo vypomáhat při kontrolách i 12 příslušníků Vojenské policie," uvedla policejní mluvčí Magdaléna Vlčková. Ti budou sloužit ve stejném režimu jako policistky a policisté, tedy ve dvanáctihodinových směnách. "Na každé směně bude sloužit šest příslušníků," upřesnila policejní mluvčí s tím, že ubytování i stravu vojákům zabezpečí Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

Kromě běžného vracení zpátky, kdy argumenty řidičů jako návštěva příbuzných, nákupy či turistika na policisty neplatí, se ve čtvrtek na jednom ze stanovišť podařilo odhalit a následně zajistit i dva cizince, kteří pobývali na území ČR v rozporu s platnou legislativou. "Cizince jsme eskortovali k dalším úkonům do Hradce Králové, kde jim bude ukončen pobyt na území a stanovena lhůta k vycestování," doplnila Magdaléna Vlčková k případu, kterým se nyní zabývají policisté z odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

Policisty a policistky na kontrolních stanovištích podporují i dobrovolníci. Pracovníci Oblastního spolku Českého červeného kříže z Trutnova jim přivezli na jejich dočasné pracoviště nápoje. Je to další z projevů solidarity, s nímž se policistky a policisté při své práci na stanovištích setkávají. "Neváhali jsme a přijeli jsme policistky a policisty alespoň touto formou na klíčová kontrolní stanoviště podpořit a přivezli jsme jim něco na přilepšenou. Jsme rádi, že jsme se toho mohli chopit, policisté to na stanovištích nemají vůbec jednoduché," říká ředitelka Oblastního spolku Červeného kříže v Trutnově Iveta Špičková, která stanoviště osobně navštívila.

Zdroj: PČR

"Přestože policistky a policisté dostávají na kontrolních stanovištích průběžně dostatek čerstvé stravy i nápojů, velice si tohoto počinu vážíme a vnímáme ho jako poděkování a vyjádření podpory policejní práci v této nelehké době. Pro policistky a policisty má toto milé gesto i velký motivační rozměr," potvrzuje ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje Petr Petřík.