„Město spolu s výstavbou sousední zimní haly uzavřelo finančně nejnáročnější akci období za 188 milionů korun. O provozu koupaliště jsme hovořili s šéfem nově vzniklé městské sportovní instituce, Jindřichem Kořínkem.

Co mají návštěvníci k dispozici?
„Jedeme již v letním režimu, každý den od devíti do dvaceti hodin, a to včetně všech vodních atrakcí. Ale už před osmou tu budeme mít otevřené pokladny pro ty, kteří si budou chtít po ránu jen krátce zaplavat. Jde zpravidla o sportovce, nebo lidi, kteří mají odpolední směny".

Občany budou zajímat čísla.
„Čtyři plavecké tratě, vedle brouzdaliště a dojezdu z tobogánu, jsou dlouhé 25 metrů, maximální hloubka v bazénech je 1,6 m, skákat se může jen ze skokanských bloků, a voda už dnes má 23 stupňů, protože ji přihříváme solárními panely. Na úpravu tu máme veškerou moderní technologii, která odpovídá jedenadvacátému století, a to kvůli limitům PH, chlóru, nakonec i vstupní pískové filtry a digitální techniku k průběžné kontrole vody a její případné úpravě. Pro zásobování používáme vrtanou studnu a jsme napojeni i na městskou pitnou vodu. V případě nečekaných potíží ji můžeme použít. Návštěvníkům bude sloužit šest převlékacích kabin, sto padesát zamykatelných šatních skříněk a další bezpečnostní, pro uložení cenností."

Kapacita koupaliště je stanovena na 150-200 lidí. Co když jich v parnech přijde více?
„Areál je rozlehlý, má nejen mnoho okolních vodních a sportovních atrakcí, ale i poměrně velkou travnatou plochu pro relaxaci a opalování. V současné době nám sice zatím počasí nepřeje, dlouho tu nepršelo, ale v průběhu června už má být v provozu automatická závlaha celé rekreační plochy, takže i tato část bude brzy pro návštěvníky komfortní. Kolaudace zimního stadionu a parkoviště už proběhla, areál koupaliště a skate-park bude až do konce září ve zkušebním provozu. V takovém provozu je celý náš tým, ale jsme připraveni zvládnout první nápor, který o prázdninách čekáme."

Jakou čekáte denní návštěvnost letošní sezóny?
„To si vůbec netroufnu odhadnout. Vidíte to například dnes. Jen trochu zalezlo sluníčko a není tu ani noha. Návštěvnost zimního stadionu tak na tisíce korun vytipovat už dokážeme, ale tady začínáme a jsme závislí jen na tom sluníčku. Pro návštěvníky máme připraven stánek s občerstvením, cenu celodenního vstupného chceme udržet do stovky, pro ty pravidelné návštěvníky máme i celý systém zvýhodněného vstupného, takže nám je zbývá už jen pozvat, aby si nový areál vyzkoušeli sami."

Otakar Grund