Na prstech ruky by se dal spočítat počet horkých dnů letošního léta. Tak hodnotí situaci na koupališti vedoucí sportovních zařízení Tomáš Břeň.

Tržby budou podle toho vypadat a představují zhruba šedesát procent loňské úrovně. Stejně neradostný poměr je i z hlediska návštěvnosti.

Koupaliště od příchozích za letošní léto vyinkasovalo jen málo přes milion korun. „Zatímco loni sem zavítalo v červenci 22 463 hostů, letos i přesto, že šlo o nejteplejší dny prázdnin, dorazilo jen 16 580 lidí. To je velký propad," informoval Tomáš Břeň. Trutnované sice roky toužili po letním koupališti, ale teď, když je k dispozici, zaplní ho jen v momentech, kdy se teplota šplhá ke třicítce. „Otevřeno však máme pořád a vodu vyhříváme denně, ať je jakékoliv počasí. Vždy má nejméně čtyřiadvacet stupňů. V srpnových dnech chodili návštěvníci spíše večer. Využívali slevy, zaplavali si a zase odešli. Moc jich však nebylo," popsal situaci šéf sportovních zařízení. Ušetřené provozní náklady jsou podle něj spíš mizivé. Ale jak Tomáš Břeň dodal, trutnovské koupaliště je služba veřejnosti. Se ztrátami město musí tedy počítat a službu dotuje. Na druhou stranu se některé akce podařilo na koupališti uspořádat ke spokojenosti. Například Prázdninový den s Vosou. „Je fajn, že nám první srpnový víkend přálo počasí. Vyvedl se i turnaj v plážovém volejbalu. I když závěrečné finále a vyhlášení vítězů se již odehrávalo za deště a bouřky," uzavřel Tomáš Břeň.

Letní koupaliště v Trutnově bude otevřené už jen do konce tohoto týdne, takže zájemci mají poslední příležitost si zaplavat pod širým nebem. Zvláště, když meteorologové dávají trochu naděje a slibují mírné oteplení. V neděli večer, s koncem letních prázdnin se brány areálu Na lukách zase na rok zavřou.
Veřejnosti však začne hned od pondělního rána opět sloužit krytý bazén, a to se všemi obvyklými aktivitami. K dispozici tak budou plavecký či dětský bazén, skokanské můstky, sauny, solárium, vířivka a fitness.

Startuje i cvičení aquaerobicu s Irenou Zámečníkovou. Novinkou krytého bazénu jsou instalované prosklené stěny na objektu.