Například trutnovské koupaliště bylo během posledních zhruba osmi dnů nabité k prasknutí. „Kapacita je zcela zaplněna, o víkendu přišlo v průměru kolem 2400 lidí denně. Musím říct, že personál tedˇ ze sebe vydává opravdu maximum.

Kromě několika incidentů s opilými návštěvníky z Polska, z nichž jeden byl dehydrován, zkolaboval a museli jsme mu volat záchranku, a další skočil do bazénu na matku s dítětem, se zatím daří situaci na koupališti zvládat bez problémů,“ poznamenal správce areálu Zdeněk Hrdlička. Vzhledem k odstávce poříčské teplárny je voda v bazénech vyhřívaná přírodně a dosahuje teď 28 stupňů Celsia. Koupaliště v Trutnově je bez závad i z hygienického hlediska. Vodu kontrolují místní hygienici každý týden, jednou za měsíc jsou vzorky podrobeny rozboru na Krajské hygienické stanici v Hradci Králové.

Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové je v těchto dnech také plné. Díky rozsáhlým zeleným plochám tu ale stále můžete najít klidné místo třeba ke slunění. Plavecký i rekreační bazén je pravidelně kontrolován na kvalitu vody. U plaveckého je filtrace, v nádrži pro děti se udržuje kvalita dopouštěním a chemickou úpravou. V případě většího znečištění je rekreační bazén zcela vypuštěn a po vyčištění naplněn novou vodou. Letošní novinkou, kterou řada lidí uvítala, je možnost objednat si pizzu z jednoho místního marketu. Návštěvníci by si měli dávat pozor na věci, které nechávají na dekách, objevily se případy krádeží.