Konce působení se dočkalo po povodních v roce 2000, kdy bylo kompletně zatopeno. Přírodní koupání je však atraktivní a v minulém teplém létě se mnoho turistů i místních vydávalo právě na ostrůvek zeleně mezi náhonem a Jizerou. Radnice chce nechat vytvořit architektonickou studii, která má celý prostor řešit. „Máme už začleněné některé prvky, které by bylo záhodno pospojovat mezi sebou, aby vznikl ucelený areál," přiblížil starosta Tomáš Hocke. Bruslařská stezka od elektrárny podél náhonu je frekventovaným místem. Jeho odlehčení by mohla přinést podobná komunikace na druhé straně u velké Jizery, která by celý prostor spojila v okruh.

Vyústění bruslařského okruhu není jen v Dolánkách, ale i na centrálním parkovišti v Turnově. U hasičské zbrojnice vznikne další nástupní místo na Greenway Jizera, které by si zasloužilo i doplňující zázemí, jako je občerstvení nebo toalety. V blízké době dojde k rozšiřování koryta řeky u Juty. Na začátku opěrné zdi z obrovských kamenných balounů vznikne široké schodiště, které zajistí pohodlný vstup do vody. Koupání tu je zachyceno na dobových fotografiích. Byla zde nejstarší turnovská plovárna se čtyřmi moly pro vstup do vody. „Plovárna tady byla dávno před tím, než se postavilo v roce 1969 koupaliště v Dolánkách. Obdobná situace byla i v prostoru loděnice," poznamenal starosta.

Zmíněný prostor mezi toky Jizery od Dolánek k Turnovu má veliký potenciál a je hojně navštěvovaný. „I přes zátopovou oblast bychom chtěli využít tento veliký fenomén a rozvíjet jej," připomněl Tomáš Hocke. Zmínil též, že nedávno otevřený areál v Maškově zahradě je se všemi atrakcemi uměle vytvořené prostředí. Přírodní prostor na koupání a volný čas by měl tvořit určitou protiváhu. A vize starosty o vzhledu této říční nivy? „Bylo by pěkné vytvořit na vzniklém okruhu zastavení, se sportovními či posilovacími prvky. Můžeme se nechat inspirovat u rakouských jezer. Stávající prvky bychom mohli doplnit přírodní posilovnou," uzavřel Tomáš Hocke.