ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Nejvíce případů má okres Hradec Králové, dvacet. Nejméně Jičínsko a Rychnovsko po dvou. Na Náchodsku se objevilo během středy a čtvrtka devět případů, celkově jich tam je dvanáct.

Královéhradecký kraj ve čtvrtek zaznamenal první oběť nemoci koronaviru. Celkově sedmou v České republice se stal 80letý muž, který ležel ve fakultní nemocnici v Hradci Králové. Měl vážnou onkologickou-hematologickou diagnózu.

Královéhradecký kraj je třetím nejméně zasaženým regionem v České republice. Méně onemocnění COVID-19 má Liberecký kraj (33) a Plzeňský kraj (32). Nejvíce naopak hlásí Středočeský kraj (224) a Praha (382).

Mluvčí Krajské hygienické stanice Veronika Krejčí ve středu oznámila, že s přibývajícími počty onemocnění nebudou hygienici sdělovat detailní informace o jednotlivých případech.

Oblastní nemocnice Trutnov, která začala v pondělí odebírat a zpracovávat vzorky na koronavirus, analyzovala během středy 26 odběrů. "Budeme řešit aktivaci ještě dalšího odběrového místa v rámci našich holdingových krajských nemocnic. Plánujeme, že odtud budeme převážet odebrané vzorky k analýze do Trutnova," uvedl Aleš Cabicar, náměstek hejtmana pro zdravotnictví.

Koronavirus v Česku