Hned v neděli ráno se pustil Sobotka do práce, objížděl a vyvěšoval v regionu volební plachty. Podcenit nechce nic. Jde o hodně, o šestileté působení v horní komoře Parlamentu. "Zatím není nic definitivně rozhodnuto," zůstal obezřetný navzdory obrovskému náskoku, s nímž ovládl první kolo. Ve Vrchlabí získal úctyhodných 73,11 procent (ve Špindlerově Mlýně dokonce 76,94 procent) a hodně hlasů posbíral i ve Dvoře Králové nad Labem (30,27 procent) a Trutnově (33,09).

Starosta Vrchlabí Jan Sobotka suverénně postoupil do 2. kola senátních voleb na Trutnovsku a má šanci získat plnohodnotný šestiletý mandát senátora. V doplňujících volbách v roce 2018 byl zvolen pouze na dva roky.
První kolo senátních voleb jasně ovládl Sobotka, postupuje s Jarolímem

"Je to výborný výsledek, za který jsem moc rád. Měl jsem silné soupeře. Hlasů, které jsem získal, si velmi vážím a samozřejmě bych chtěl poděkovat nejen voličům, ale také Pirátům a TOP 09 za podporu. Poděkování patří rovněž rodině, přátelům a blízkým spolupracovníkům," vyjádřil se.

Jan Sobotka dosud působil v Senátu jen dva roky, dostal se tam po vítězství v doplňovacích volbách v lednu 2018. Tehdy porazil ve finále královédvorského továrníka Jiřího Hlavatého, který se po svém intermezzu v barvách ANO stáhl z politického dění. Po dvou letech tak bude mít Sobotka znovu za soupeře kandidáta ANO ze Dvora Králové nad Labem. Místo Hlavatého jím je starosta Jan Jarolím.

Starosta Dvora Králové nad Labem Jan Jarolím ve volebním štábu hnutí ANO v Hradci Králové.
Jan Jarolím postupuje a říká: Jan Sobotka je silný, ale férový soupeř

"Jsme dlouholetí přátelé. Respektuji ho jako slušného člověka. Nikdy bych si nepředstavil, že by vedl podpásovou kampaň," řekl o Jarolímovi Sobotka.

Víkendové krajské volby přinesly Janu Sobotkovi ztrátu postu krajského zastupitele. Kandidoval z 21. místa koalice ODS, STAN a Východočeši, a přestože získal čtvrtý největší počet preferenčních hlasů (po Červíčkovi, Coganovi a Adamcovi), do dvanáctičlenné nové sestavy zastupitelů této koalice se nevešel. Nováčkem bude naopak starosta Rudníku Aleš Maloch, který se dostal do kraje z 11. místa této koaliční kandidátky.

V budově trutnovského gymnázia patřily hned tři učebny volebním místnostem. Volili v nich lidé z padesáti trutnovských ulic.
Jak se volilo na Trutnovsku? Největší účast ve Zdobíně, vyhrávali i Piráti a SPD

"Od začátku volební kampaně jsem říkal, že kraj pro mě není prioritou. Původně jsem ani nechtěl kandidovat, ale byl jsem požádán pomoci na zadním místě kandidátky. Z výsledku nejsem zklamán. Jak jsem slíbil, tak to dopadlo," řekl Deníku k tomu, že nebude dál pokračovat v krajském zastupitestvu.

V budově trutnovského gymnázia patří hned tři učebny volebním místnostem. Volí v nich lidé z padesáti trutnovských ulic.
Volby vyšachovaly z krajského zastupitelstva Ondráčka a Sobotku, bodovali Piráti