První výběrové řízení přitom radnice vypsala už vloni v květnu, nikdo se ale nepřihlásil. Stejně neúspěšně dopadla i další dvě řízení. „Vypadalo to, že nikdo nechce stavět," říká starosta Turnova Tomáš Hocke. „Problém byl zřejmě v tom, že na jaře a pak po zbytek roku mají firmy zakázky už domluvené, takže pro příště budeme výběrová řízení vypisovat nejpozději do března." Soutěž o opravu ulice Na Sboře nakonec vyhrála firma M-Silnice z Pardubic. Město oprava vyjde na 709 tisíc korun.

Kořenovští jedou s biodpadem dál

Kořenov - Bioodpady musí obce třídit. Kořenov získal dotaci z ministerstva životního prostředí na projekt s názvem Svážíme bioodpad z obce Kořenov. Ten navazuje na předchozí Mikroregionu Tanvaldsko, z něhož bylo rozděleno mezi občany sto kusů domácích kompostérů. Z nového grantu bude zakoupeno nové kontejnerové vozidlo a kontejnery na odvoz biomasy. Dále obec získá štěpkovač se samostatným pohonem. Grant je v celkové výši 2,54 milionu korun, podíl obce je čtvrt milionu.

Jizerská 50 dvakrát uzavře centrum obce

Bedřichov - Masový závod Jizerská 50 potřebuje místo a proto pozor na uzavírky centra Bedřichova. V sobotu a v neděli je krátkodobá úplná uzavírka centra obce od 6 do 9 hodin, v úseku od křižovatky u penzionu UKO přes Bedřichov až k České chalupě. Majitelé nemovitostí si mohou vyzvednout Povolení vjezdu, parkování na vlastním pozemku v úředních hodinách v kanceláři Obecního úřadu a v informačním centru. V centru obce je zakázáno zastavovat pod pokutou dvou tisíc korun.

Spolkový dům nabídne švédskou přírodu i animovanou slepici

Čistá u Horek - V loňském roce dobrovolnými hasiči adaptované prostory Spolkového domu nabízí i v zimních měsících bohatý program. V nejbližší době to bude například cestovatelská beseda nebo klání v počítačové hře.

Třetí lednový pátek jsou příznivci cestování a severské přírody zváni na besedu cestovatele Luboše Jiřiště o jeho putování Švédskem v přírodě, po stopách Vikingů , za medvědy i pozůstatky pádu meteoritu. Povídání doplní projekce fotografií, ukázka zajímavých předmětů i ochutnávka místní speciality. Akci pořádá kulturní komise čisteckého obecního úřadu ve spolupráci s dobrovolnými hasiči.

Hned druhý den, v sobotu 17. ledna, připravili hasiči na stejném místě od 14. hodiny odpolední klání v populární počítačové hře Morhun. Lov animovaných slepic bude probíhat tréninkově na několika počítačích a oficiální hru si pak střelci odbudou na velkoplošné projekci. Tím bude akce zajímavější i pro diváky. Vypsány jsou čtyři kategorie, z toho tři dětské a jedna dospělácká. Na přední umístění čekají stylové ceny a i občerstvení bude obdobné, protože mu budou dominovat vaječné speciality.

„Jsem rád, že hasiči plní myšlenku projektu a bývalé školní dílny, které od roku 2005 dlouhodobě zely prázdnotou, teď žijí pestrým životem," pochvaluje si Ladislav Jiřička, starosta Čisté u Horek.

Spolkový dům již od svého otevření zažil akce pro děti, zajímavé besedy, vítání občánků nebo třeba bleší trhy.

„Naše kulturní komise zde už od loňského léta měla zázemí pro několik svých akcí. Pestrou mozaiku pak doplňují aktivity místního SDH. Objekt je zatím jako jediná veřejná budova v obci bezbariérový, takže se sem pohodlně dostanou i hůře pohybliví návštěvníci, vozíčkáři nebo rodiče s kočárky. A to je moc dobře," dodává starosta.

Na únor se mohou návštěvníci Spolkového domu těšit na projekci dokumentárních filmů a v polovině března se chystá mariášový turnaj.