Kmotrem samičky nosorožce dvourohého, nyní již Elišky, se stal herec Josef Dvořák. Mládě přišlo na svět 8. září a pro matku Etoshu to byl potomek první, pro otce Dava druhý. Samička patří už do páté generace dvourohých nosorožců narozených v královédvorské zoo. „Milá Eliško, přeji ti nádherný a veselý život, jsi úžasná už teď. A ještě jedno přání, spoustu nádherných kluků a holčiček," napsal do věnování herec.

Josef Dvořák přijel s manželkou, dcerou a vnoučaty. Při prohlídce obdivoval strašidelnou výzdobu v rámci Týdne duchů a zblízka se podíval i na žirafy. „Okouzlen byl zejména samcem žirafy síťované Jitu, kterému se herec také evidentně líbil," všimla si mluvčí zahrady Jana Myslivečková.

Křtin se dočkal také sameček žirafy Rothschildovy, který si zvyká na jméno Valim. Narodil se koncem června, oběma rodičům je deset let.

Žirafa Viktorie se stala matkou počtvrté, otec Tommy zplodil již dvacet mláďat. Porod mláděte byl komplikovaný, protože se rodilo v zadní poloze a hrozilo nebezpečí zadušení. „Bylo veliké štěstí, že ošetřovatel Milan Syrůček byl zrovna v pavilonu a přivolal na pomoc zoologa Luďka Čulíka. Ten mládě úspěšně odrodil," připomněla mluvčí zoo Jana Myslivečková.

Kmotry se stali Josef Bárta, ředitel finančních center Poštovní spořitelny, zoolog Luděk Čulík a marketingový pracovník zoo Zdeněk Čermák.

Žirafy Rothschildovy obývají suché africké savany. Žijí ve skupinách o 4 15 kusech. Mladí samci tvoří samostatné skupiny. Živí se zejména listím akácií a mimóz. Mláďata přichází na svět asi po 460 dnech březosti, po porodu jsou 170 až 210 centimetrů vysoké. „Naše zoo patří mezi jejich největší chovatele na světě. Celkem se tu narodilo 85 žiraf síťovaných a 155 Rothschildových. První zvířata přišla v roce 1969 z odchytu v Ugandě a v roce 1972 se zde narodilo první mládě," nahlédl do historie zoolog Luděk Čulík."

ZOO Dvůr Králové patří i mezi nejúspěšnější chovatele nosorožců. Rozmnožila tři druhy těchto vzácných savců, nejvíce nosorožců dvourohých, neboli černých, kterých se narodilo 38, dále 9 nosorožců tuponosých a 3 nosorožci indičtí. První nosorožec zde přišel na svět v roce 1976.