V Krkonoších to znamená také nepřístupnost hraniční červeně značené cesty, tzv. Hřebenovky neboli Cesty česko-polského přátelství, a to včetně výstupu na vrchol Sněžky!

"Doporučujeme návštěvníkům Krkonoš vybírat si spíše méně populární a „proslavená“ místa, aby tak předešli riziku vzniku větších skupin. Upozorňujeme též, že po rozhodnutí české vlády jsou zavřené též restaurace všech horských bud v Krkonoších. Některé boudy ovšem dokázaly zareagovat nabídkou občerstvení prodejem přes okénko. V polském KPN jsou všechny horské boudy od soboty uzavřeny," uvedl Jakub Kašpar, náměstek ředitele Správy KRNAP. Provoz musela ukončit i krkonošská lyžařská střediska a nejezdí většina lanovek.

V pátek naposledy. Nařízení vlády v nouzovém stavu země ukončilo provoz lyžařských areálů.
Lyžařské areály musí zavřít, sezona skončila. Lanovka na Černou horu ještě jezdí

Nadále platí, že jsou veřejnosti uzavřena Krkonošská muzea i informační centra Správy KRNAP a Centrum environmentálního vzdělávání Krtek ve Vrchlabí. Všechny akce, plánované v těchto zařízeních do 12. dubna, byly zrušeny. Vyřizování dokladů k vjezdu do národního parku na informačních centrech probíhá beze změny, jen je nutné kontaktovat obsluhu telefonicky (stačí na místě, telefonní číslo najdete na dveřích infocentra, není třeba se domlouvat předem).

"Prosíme rovněž všechny, kdo si potřebují cokoli vyřídit na Správě KRNAP, včetně pracoviště odboru státní správy, aby na minimum omezili osobní kontakt a maximum možného vyřídili jiným způsobem - telefonicky, e-mailem či datovou schránkou," dodal Kašpar.

Záchranná stanice Správy KRNAP pro zraněné živočichy zůstává v provozu.

Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap.

Koronavirus na Trutnovsku: Projděte si důležité informace, omezení a rady