Lyžaři mají na Černé hoře k dispozici celou sjezdovku Anděl o délce 1100 metrů s asi 40 centimetry technického sněhu.

"Ve SkiResortu Černá hora - Pec byla dnes zahájena lyžařská sezona. První lyžaři vyrazili na sjezdovku Anděl, která pro ně byla otevřena v plné délce. Bude se na ní lyžovat i v dalších dnech. Za první hodinu dorazilo na sjezdovku asi 400 lidí," řekla dnes v 10:30 ČTK mluvčí SkiResortu Černá hora - Pec Zina Plchová.

Provozní doba bude od 08:30 do 16:00, otevřena bude i půjčovna lyží a další služby. Dospělí zaplatí za den lyžování 400 korun, junioři a senioři 300 korun a děti 200 Kč. Ke sjezdovce se lidé dostanou kabinkovou lanovkou z Janských Lázní, kterou se vrátí také zpět.

Na Černé hoře začíná sezona v Krkonoších tradičně nejdříve. Loni se tam poprvé lyžovalo 30. listopadu, předloni 17. listopadu a v roce 2016 to bylo už 12. listopadu.

SkiResort Černá hora - Pec od soboty 14. prosince plánuje otevřít další sjezdovky v areálu na Černé hoře a také areál v Peci pod Sněžkou, od 21. prosince zbývající areály. Největší krkonošské středisko Špindlerův Mlýn plánuje zahájit sezonu v pátek 13. prosince.

V Krkonoších se dnes začalo lyžovat také v areálu SKiMU v Horní Malé Úpě. Tam mají lyžaři k dispozici zatím spodních 500 metrů sjezdovky Pomezky. Na Pomezkách se bude lyžovat zatím jen tento víkend. Na další víkend 14. a 15. prosince plánují v Malé Úpě otevřít celou sjezdovku Pomezky a jet až do konce sezony. Následující víkend by pak rádi otevřeli celý areál.

V Orlických horách by jako první mělo zahájit sezonu lyžařské středisko v Říčkách, ale až v polovině příštího týdne.

Na hřebenové Luční boudě v Krkonoších byla ráno mlha, minus dva stupně Celsia a v okolí zhruba 14 centimetrů sněhu. Kvůli silnému větru se ráno nerozjel horní úsek kabinové lanovky na Sněžku, může být v provozu do 60 kilometrů v hodině.

Podle meteorologů by dnes mělo být v Krkonoších zataženo, nad 700 metr nad mořem s mírným sněžením, níže s deštěm. V 1000 metrech nad mořem má být okolo nuly. Má být větrno, na hřebenech hor může vítr dosahovat v nárazech až 90 kilometrů v hodině. Podobně by mělo být i v neděli.