V Malé Úpě se lyžuje od soboty v areálu Pomezky v celé délce 1000 metrů, Špindlerův Mlýn spustil lanovky Medvědín a Horní Mísečky a otevřel bezmála pět kilometrů sjezdovek. Skiareály nabízejí na úvod sezony zvýhodněné ceny skipasů. Příští pátek 8. prosince začne zimní sezona také v Peci pod Sněžkou a Mladých Bukách.

Zdroj: Deník/Jan Braun

Lyžaři si výborné podmínky užívají. „Je to úplně skvělé, lyžování je parádní, jezdí se z Černé hory až dolů k lanovce. Loni se poprvé lyžovalo sice o týden dřív, ale jen na 300 metrech. Tohle je paráda. Jsme tady spokojení. Máme to 15 minut z chalupy v Rudníku. Užijeme si víkend na horách na sněhu,“ vychutnával si první lyžování Jan Preisler z Prahy.

Zdeněk Krejzl přijel lyžovat do Janských Lázní z Trutnova. „Po letní sezoně jsme byli natěšení. Vždycky jezdíme na první lyžování, je to už taková tradice. Málokterý rok jsou takové podmínky. I lyžaři, kteří jezdí odjinud, říkají, že jsou na Černé hoře dobře upravené sjezdovky,“ chválil dobré podmínky.

V pátek 1. prosince začala lyžařská sezona v Krkonoších na Černé hoře.
VIDEO: V Krkonoších začala lyžařská sezona, Černou horu sjeli první patrioti

Magda Czurejno vyrazila do východních Krkonoš z Polska, žije ve městě Jelenia Góra. „Chtěla jsem přijet na první lyžování na zahájení sezony. Jsem moc spokojená, v Čechách to miluji. V Polsku se budou otvírat skiareály až později. Do Krkonoš jezdím lyžovat často, do Janských Lázní, Pece pod Sněžkou a Harrachova,“ prozradila.

V pátek 8. prosince zahájí SkiResort provoz na sjezdovkách v Peci pod Sněžkou. „V Peci pod Sněžkou bychom měli otevřít téměř celý areál. V provozu by měly být od pátku vleky Javor, Javořák, Smrk, Zahrádky, a pokud podmínky vydrží, tak i Hnědý vrch. Připravujeme také další areály v Janských Lázních, Svobodě nad Úpou, Velké Úpě a Černém Dole. Všude zasněžujeme a připravujeme k otevření i dětské lokality,“ řekl výkonný ředitel SkiResortu Černá hora - Pec Jakub Janda.

Novinkou letošní zimní sezony v Malé Úpě bude kinosál, který skiareál otevře v Centru Hořec.
V Krkonoších začne lyžařská sezona tento týden, novinkou bude i kinosál

O týden dříve než plánovali, zahájili díky vydatné sněhové nadílce lyžařskou sezonu ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. V sobotu 2. prosince otevřeli bezmála pět kilometrů sjezdovek na Medvědíně a Horních Mísečkách.

„Medvědínská lanovka už zůstane v provozu a lyžovat se bude dál v následujícím týdnu, postupně budeme do provozu přidávat další sjezdovky a od pátku 8. prosince chceme uvést do provozu i další části skiareálu ve Svatém Petru a na Hromovce,“ řekl René Hroneš, ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn. Oficiální otevření lyžařské sezony Orlen Špindl SkiOpening se uskuteční následující sobotu 9. prosince ve Svatém Petru, kdy bude v provozu většina sjezdovek v celém špindlerovském areálu.