V neděli po poledni o tom informovala mluvčí královéhradeckých policistů Šárka Pižlová. „Policie na Trutnovsku krátce před 12.hodinou uzavřela komunikace do Janských Lázní, Pece pod Sněžkou a Malé Úpy a to z důvodu obsazenosti všech parkovišť a velkého množství nově přijíždějících návštěvníků,“ uvedla policie.

O zvýšené činnosti policie před začátkem oslav Nového roku informovala Pižlová už v neděli dopoledne. „Přelom roku znamená každoročně pro policisty v Královéhradeckém kraji zvýšený výkon služby zaměřený na dohled nad veřejným pořádkem a samozřejmě nad bezpečností a plynulostí v dopravě. Kromě dohledu nad veřejným pořádkem a nad bezpečností silničního provozu v horských střediscích Královéhradeckého kraje budou policejní hlídky rovněž zajišťovat ve zvýšené míře i výkon služby v Hradci Králové i dalších větších městech našeho kraje,“ uvedla.

Trutnov
Ohňostroj v Trutnově se neruší. Podle starosty by to bylo prázdné gesto

S parkováním v horských střediscích se lyžaři potýkají každý rok nejen na Silvestra. Každoročně také policie rozdá mnoho pokut za špatné parkování a odstavení aut mimo vyznačená parkoviště. Proti tomu varuje také horská služba.

„Rozmáhá se nám tu takový nešvar. Parkování aut mimo parkoviště k tomu určená a „odvaha“ některých řidičů vyjíždět svými auty mimo hlavní cesty a do terénu nad možnosti svých vozů. Dbejte na svou bezpečnost a dopravní omezení, děkujeme,“ napsala Horská služba ČR na sociální síti X.