Nejvyšší české hory si připomínají padesát roků od svého vzniku. Přesným datem je právě zítřek.

Národním parkem byly Krkonoše vyhlášeny 17. května roku 1963 a ochranou celého území na české straně je od té doby pověřena Správa Krkonošského národního parku.

I když je jubileu věnována řada akcí během roku, těžištěm oslav se stane právě zítřek. Prologem programu je dnešní divadelní představení Máchovy Krkonošské pouti v podání vokálně instrumentálního souboru Ludus Musicus z Dobřichovic. Začátek je od 21 hodin v zahradě za čtyřmi historickými domky na náměstí Míru ve Vrchlabí.

Páteční program, na který je všude vstup zdarma, začíná již dopoledne před zámkem. Děti si s rodiči vyzkoušejí hry, které navazují na projekty, jež ochranáři Krkonoš organizují. Připraveny jsou proto třeba hry na kůrovce, o vstávání vstavačů, hry s parohy či ptáčky. Odpolední program se přesune opět do zahrady za čtyřmi historickými domky. Ve 14.15 hodin tam vystoupí Špindleráček, po divadelním představení pro děti se příznivci děl Marie Kubátové mohou těšit na křest její knížky O Krakonošovi, skřítcích a zahrádce blízko nebe. Začne v 16.45 hodin a po něm ještě vystoupí skupina Satori Poniklá. Zahradu ozdobí řezbářská nebo výtvarná dílna, fotografická slideshow Staré a nové Vrchlabí, tvůrci ukážou, jak se zdobí perníčky či boleslavská keramika.

Večer se na náměstí T. G. Masaryka od 19 hodin koná narozeninový koncert. Kromě Lenky Dusilové a Dana Bárty si v něm zahrají i kapely The Tap Tap a Cémur Šámur v Kufru.