"Jednalo se o nehodu linkového autobusu a sanitky ambulance. Došlo k bočnímu střetu. V autobuse cestovalo šest osob, všichni jsou v pořádku," řekla k pondělní dopolední nehodě policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Ve Dvoře Králové nad Labem v Přímé ulici se stala v pondělí před půl jedenáctou nehoda sypače a osobního vozu. U Chotěvic havaroval kamion.

Na hřebenech Krkonoš se nachází podle pondělních informací Horské služby 80 až 110 centimetrů sněhu. Na horách napadlo za posledních 24 hodin 7 centimetrů nového sněhu. Uvedla to Horská služba Krkonoše ve svém ranním hlášení.

"Za poslední periodu sněžení napadlo 22 centimetrů nového sněhu, za působení východního, až jihovýchodního větru. Více sněhu je uloženo na závětrných svazích a žlabech. Sníh napadl na ledovou krustu, avšak pod krustou je sníh vlhký. Sněhové profily vykazují střední stabilitu," uvedl Robert Dlouhý z Horské služby Krkonoše.

V Krkonoších platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné mezinárodní stupnice. Podle Roberta Dlouhého se mohou vyskytnout v polohách nad 1200 metrů nad mořem laviny deskové z převátého sněhu.

"Uvolnění laviny je možné hlavně při velkém dodatečném zatížení, výjimečně i při malém dodatečném zatížení, a to zejména na strmých svazích většinou uvedených v lavinové předpovědi. Možnost samovolného uvolnění velmi velkých lavin se nepředpokládá. Dají se očekávat pouze laviny středních rozměrů, které se většinou zastaví ještě na svahu," dodal.