VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Alkoholismus mladistvých? Řešením je konzultace u specialisty

Trutnov - Jedním problémů mladistvých je vsoučasnosti alkohol. Jak jsme vás informovali vsobotním vydání Krkonošského deníku, státní policie často ve spolupráci směstskou policií kontrolují podniky, zda se vnich nenalévá alkohol osobám mladším 18let.

22.2.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Vzhledem ktomu, že na kontroly chodí spolicií obvykle také pracovník městského úřadu zodboru sociálních věcí, školství a zdravotnictví, požádali jsme ovyjádření ktématu také Karla Rouhu, vedoucího tohototo odboru na trutnovské radnici.

„Problém požívání alkoholu umladistvých řešíme na podnět škol, domovů mládeže, policie nebo samotných rodičů, kteří se na nás stímto problémem obrátí,“ říká Rouha a pokračuje: „Záleží vždy na tom, zda se jedná oojedinělý případ nebo zda jde očastější záležitost. Uojedinělých případů provedeme sdětmi irodiči pohovor, upozorníme na možné následky. Uopakovaných případů navážeme dlouhodobější spolupráci, doporučíme odbornou konzultaci uspecialistů. Většinou nejde pouze oproblémy salkoholem, ale udlouhodobě řešených klientů se přidružují idalší problémy.“

Pokud jsou pracovníci odboru přizváni, chodí na kontroly podávání alkoholu mladistvým spolicií a spracovníky živnostenského úřadu. „Když se vdechu mladistvého zjistí alkohol, odveze se na služebnu policie, kde se sním sepíše protokol opodání vysvětlení a pak se předá zákonnému zástupci. Věc se dále řeší na našem odboru nebo se předá na věcně a místně příslušný orgán sociálně–právní ochrany, kde má mladistvý trvalé bydliště,“ vysvětluje postup

Rouha a dodává: „Pokud se jedná oopakované případy, podáváme na rodiče takovýchto dětí trestní oznámení pro spáchání trestného činu ohrožování mravní výchovy mládeže a ksoudu návrh na stanovení soudního dohledu nad výchovou takovéhoto nezletilého. Vpřípadě, že ani nařízený soudní dohled není jako výchovné opatření dostačující a mladistvý inadále požívá alkohol nebo jiné psychotropní látky, jsme nuceni podat ksoudu návrh na zahájení řízení onařízení ústavní výchovy. Takový mladistvý je pak umístěn do diagnostického ústavu a po zakončené diagnostice do dětského domova se školou nebo výchovného ústavu pro mládež.“

Autor: Miroslava Kameníková

22.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Zdeněk Ondráček
AKTUALIZOVÁNO
2

Ondráček nebyl zvolen do čela komise pro GIBS. Chybělo mu devět hlasů

Ilustrační foto

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Stacionář rozšiřuje služby, hitem je cvičný byt s vařením a žehlením

Trutnov - Službu pro dvě nové cílové skupiny umožní již zanedlouho Stacionář mezi mosty Trutnov.

Horňák cup rozehraje jubilejní desátý ročník

Trutnov – Pátečním podvečerem po roce znovu začnou boje o celkové prvenství na populárním turnaji v malé kopané, který už roky nese název Horňák cup. V tělocvičně při ZŠ Mládežnická v Horním Starém Městě půjde letos o jubilejní 10. ročník turnaje.

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 14. prosince 2017.

Trutnovský Jeschke vynuloval lídra. Vrchlabí otáčelo skóre

Vrchlabí, Trutnov – Můj dům, můj hrad. Toto známé klišé platilo ve všech duelech 25. kola II. ligy. Vedle duelů s podkrkonošskou stopou ještě Řisuty přehrály Bílinu vysoko 7:2.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT