Letošní ročník poznamenalo špatné počasí. Déšť a vítr už od prvního dne zkoušel trpělivost návštěvníků, závodníků i stánkařů. Občas bylo třeba pevně držet konstrukce plátěných prodejen nebo vylít ze střechy přebytek vody.
Hlavní sportovní událostí byl sobotní MTB maraton o délce sto tři kilometry. Na jeho start se vydalo téměř tři sta padesát borců, do cíle dorazilo 285 jezdců.
V rámci kulturního programu vystoupilo deset hudebních formací. Vyvrcholením měl být včera večer koncert Dana Bárty a skupiny Balcar trio. Každý den se losovala bohatá tombola, při které pořadatelé rozdávali hodnotné ceny, například karbonový rám kola Apache.


Tak velké akci se nevyhnul zájem zloděje. Tentokrát ale narazil. „Muže zadržela policie, ukradené kolo se vrátilo majitelům,“ informovali pořadatelé. Akce připomínala automobilovou honičku z akčního filmu.
Pachatel prchal v autě před policejní hlídkou směrem k Batňovicím. „Protože zběsilou jízdou ohrožoval ostatní občany a nereagoval na výzvy k zastavení, použili policisté služební zbraň,“ sdělil operační důstojník trutnovské policie. Zloděj se potom snažil utéct pěšky, zastavil ho až výstřel do vzduchu.

Další informace ZDE!!!