Na začátek víkendu se mohou těšit nedočkaví návštěvníci letního koupaliště v bývalém okresním městě. Areál s vyhřívanou vodou v bazénech provozovatelé z TJ Lokomotiva otevřou v sobotu v devět hodin ráno.
„Počítali jsme se zahájením až začátkem června, ale má být pěkně a chceme vyhovět veřejnosti, která už je nedočkavá. Od víkendu bude tedy areál nepřetržitě v provozu až do září, bez ohledu na počasí,“ uvedl ředitel sportovních zařízení Tomáš Břeň.

Někteří otužilci během teplého víkendu vyzkoušeli i vodu z horského potoka v Autokempu Čistá v Krkonoších. „Vstup do areálu není zpoplatněn,“ připomněl Petr Zedníček. V Sejfech u Mladých Buků se teprve napouští voda, což potrvá zhruba deset dnů. Bez koupaliště se zatím musí obejít ve Dvoře Králové. Město jedná o reklamaci opadaných dlaždic v bazénu. Otevření záleží na tom, jak se obě strany dohodnou. Lidé mohou využít bazény v Jaroměři, Miletíně nebo nádrže v okolních obcích, například Velký Vřešťov nebo autokemp v Mostku.
V Hostinném je koupaliště dlouhodobě mimo provoz. Občané se jezdí osvěžit nejčastěji do Rudníku. Bez koupaliště letos budou i lidé v Jilemnici. Tady je totiž v havarijním stavu s neodpovídajícím zázemím. Od poloviny června ale bude možné navštívit alespoň krytý bazén.