Elita BMX si dala o víkendu sraz v útrobách zimního stadionu. V sobotu večer ve finálovém závodě aktéři předvedli to nejlepší ze svého umění. Jedním z organizátorů akce je Radek Horák, který nám také řekl, čím byl letošní 3. ročník jiný než předchozí.


„Jiný byl zejména park, vylepšili jsme i osvětlení a zvuk. Největší rozdíl byl ale v kvalitě závodníků. Téměř dvě třetiny elitních jezdců (BMX Pro) byly ze zahraničí. Nechyběli účastníci z USA, Velké Británie, Německa i Rakouska.“

Vysoko vyzdvihovaná byla kvalita a rozmístění překážek.
Myslím, že to je jeden z nejlepších parků ve střední Evropě. Proto se nám také podařilo nalákat do Trutnova špičkové jezdce. Tyhle překážky vznikly na Bike Hall č.2 ve spolupráci s Monkey Area v Úpici a s nimi spolupracujeme i letos.

Jaká byla návštěvnost?
 V pátek jsme vstupné nevybírali, ale odhadem přišlo kolem čtyř set lidí. Na sobotní finále byl zimák plný, takže spolu s jezdci a jejich doprovodem i pozvanými hosty se to blíží ke třem tisícům.


Takže další ročník bude?
Myslím, že určitě. Máme už i nějaké nápady, jak akci vylepšit. Objevila se dokonce myšlenka navézt hlínu a udělat dirty, ale to je zatím jen teorie. Nejdřív musíme uzavřít letošní Bike Hall.


A jaký rozpočet taková akce má?
Začínali jsme s 200 tisíci. Vloni bylo potřeba půl milionu až 600 tisíc a letos skoro jeden milion korun.