Na polední tiskové konferenci Klaus, Bush a Topolánek uvedli, že mají na většinu otázek shodný názor. Čeští představitelé Bushovu snahu zabývat se odstraněním vízové povinnosti pro občany ČR ocenili. „Víza jsou nespravedlivá a musejí být zrušena,“ řekl doslova Topolánek. Nechce ale tuto záležitost spojovat s umístěním radaru v Brdech. Tu premiér pojímá jako projev společné vůle k obraně.
Bush se v projevu ale věnoval hlavně tomu, jak rozmístění protibalistického štítu vnímá Rusko. „Vladimíre, neměl by ses toho bát, řeknu svému příteli Putinovi,“ sdělil rozverně Bush. Na odpolední konferenci Demokracie a bezpečnost ovšem přitvrdil: „Rusko pod Putinovým vedením vyjelo ze slibných kolejí demokratických reforem.“ Politolog Zdeněk Zbořil připomíná, že pro USA a Bushe jsou vnitropolitické české otázky nepostřehnutelnou záležitostí.
„Oni vše, tedy i víza a radar, vnímají jako americký problém. No a shodou okolností při kroužení po mapě se jejich prst zastavil na Praze,“ míní Zbořil. Podle něj je pro Bushe tématem Rusko, což potvrdila i jeho pražská návštěva. Odpoledne se Bush sešel s lídrem opoziční ČSSD Jiřím Paroubkem. George a Laura Bushovi odletěli vpodvečer na summit zemí G 8 v Německu