Už tradičně patří mezi nejlevnější v regionu, i v rámci celé republiky, firma Ono, která má čerpací stanici v Trutnově. Tady si pořídíte Special a Natural 91 za 30,60 kč , Natural 95 za 30,90 korun. Nejdražší je stejně jako u jiných benzínek nafta. Ta tu stojí 33,50 korun. „Zákazníků máme dost, je to cenovou politikou,“ potvrzuje vedoucí čerpací stanice Ono v Trutnově David Chmelík a pokračuje: „Teď před létem začala sezona, kdy jezdí více motoristů. Uvidíme, jaká bude situace v zimě, když někteří svá auta odstaví. Ale přes léto pokles nebo nárůst tržby nepoznáme.“

Naproti situaci v Trutnově například OMV ve Dvoře Králové nabízí Natural 95 za 32,90 a naftu za 34,20. Kvalitnější pohonné hmoty, které distribuují pod názvem Carrera, stojí dokonce 33,90 u Naturalu 95, ještě kvalitnější Carrera 100 stojí 35,20 korun. Cena se na této výši ale drží už dlouhou dobu. Ve vrchlabské Benzině vyjde litr Specialu na 31, 20 korun. Stejně stojí také Natural 91. O 70 haléřů více si motoristé musejí připlatit za Natural 95. Naftu tankují řidiči za 34, 90 korun.

„V průběhu dubna a května jdou po zimních měsících tržby každoročně nahoru. Ale letos to není tak markantní, jako v minulých letech. Jezdí se míň, ale nijak dramatické to zatím není. Lidi jen tak jezdit nepřestanou,“ říká Žaneta Dolanová ze žacléřské čerpací stanice Euro Oil.

Cena LPG se v regionu pohybuje kolem 14,50 korun. I proto se řada motoristů zajímá o přestavbu vozidla na plynový pohon. Ta přijde u starých škodovek zhruba na 12 tisíc, u novějších aut se vstřikováním a katalyzátory na 20 až 40 tisíc Kč.