Jedná se čtyřletý neinvestiční projekt (2008– 2012), který by do Krkonoš zregionálního operačního programu vtomto období přinesl třicet dva milionů korun. „Pro stabilitu naší organizace potřebujeme nějakou jistotu. Regionální operační program je pro nás východiskem,“ uvedl na úterní valné hromadě výkonný ředitel Svazku MichalVávra.

Finance by případně byly použity na opravy a vybavení cyklotras a lyžařských běžeckých tras, modernizaci informačného systému, informační kampaně či vytvoření tzv. regionální kartyhosta.

Více než devadesát procent sumy tvoří příspěvek zEvropské unie. Regionální sdružení by se podílelo jen necelými dvěma a půl miliony korun. Čtyřmi miliony by Svazek musel předfinancovat prvních šest měsíců. Pokrytí finanční spolúčasti by podle Vávry měla zajistit úsporná opatření, bankovní úvěr a zejména zvýšení příspěvků obcí do tzv. eurofondu, vněmž je momentálně půl milonukorun.

Pokud by se organizaci sdružující čtyřicet měst a obcí zKrálovéhradeckého a Libereckého kraje podařilo na dotaci dosáhnout, jednalo by se odoposud největší akci Svazku.

Podat žádost odotaci je možné od příštího týdne. Projekt, rozdělený do osmi etap, bude zahájen letní sezonou 2008a skončí vbřeznu 2012.