O víkendu zájemci opět využijí možnosti dopravy po nejvyšších českých horách. Manažeři Svazku Krkonoše totiž v sobotu odstartují další sezónu krkonošských autobusů, které přepravují i kola.
Dopravci z ČSAD Semily, KAD Vrchlabí a společnosti Osnado Trutnov vyšli zadavatelům vstříc a vypraví každý den dva autobusy. Ráno proti sobě pojedou z Harrachova a z Pomezních bud, večer zpět.V červnu se jejich provoz omezí pouze na víkendové dny, o prázdninách budou na trase denně a v září k mezisezonním víkendům přibydou čtvrtky.
Na páteřní trasu cyklobusů navazují v řadě míst další spoje, které umožní návštěvníkům hor vhodné přestupy a jednoduchou dopravu do řady horských středisek a atraktivních krkonošských míst.
Už v loňském roce se například osvědčilo napojení Trutnova na Pomezní boudy nebo zavedení linky z Vrchlabí až na Špindlerovku.
Novinkou je autobus, který na páteřní trasu navazuje až z Hostinného, jede přes Lánov a Dolní Dvůr do Vrchlabí. „Zastavuje i v Rudolfově údolí, kde se mohou zájemci nechat vyvézt automobilem na Tetřeví boudy,“ informovala manažerka Svazku Krkonoše a iniciatorka projektu Mirka Chaloupská. Autobusy pojedou podle stejného řádu jako loni (www.ergis.cz).