O tom, jak vypadá současná situace, hovořil na Dni s Deníkem místostarosta Jan Bém. „Koupaliště bude letos otevřené, stále platí termín, který jsme si stanovili, tedy 2. červen jako termín dokončení,“ potěšil všechny milovníky vody Jan Bém. Potom budou ještě následovat úpravy okolí a zeleně. Vnitřek nádrže bude z těžké fólie, což je materiál, který se pro podobná koupaliště v západní Evropě osvědčil. Práce zatím probíhají podle předpokladů. Přeje tomu i dobré počasí.

Otázkou byl také provoz v druhém, takzvaném rekreačním bazénu. Ten nemá vlastní filtraci a voda se tu čistila chemickou cestou. „Domluvili jsme se s hygienickou službou v Jičíně, která nám dala povolení na provoz jako rekreační nádrž,“ doplnil Bém. Voda se proto bude čistit nejen chemikáliemi, ale také častějším připouštěním čisté vody. Znamená to, že v tomto bazénu bude mít voda nižší teplotu, ale na to jsou už návštěvníci koupaliště zvyklí z minulých let.
Před několika lety se objevil plán na vybudování vodních atrakcí, včetně tobogánu. Počítalo se s rozdělením rekreačního bazénu na dvě nádrže.

„Tenhle plán jsme už opustili. Je to otázka financí. Zatím připravujeme projekt, který počítá se zachováním jednoho bazénu. Ještě v letošním roce hodláme dotáhnout všechno až ke stavebnímu povolení, aby mohla rekonstrukce na jaře příštího roku začít,“ vysvětlil další záměry radnice místostarosta Jan Bém.
Celou situaci komplikoval spor s dodavatelem stavby o to, kdo zavinil opadávání dlaždiček v bazénu. Nakonec se po několika letech dohadů podařilo najít shodu. Na rekonstrukci se tak bude finančně podílet také firma, která Tyršovo koupaliště před osmi lety opravovala.