Tentokrát trutnovskou. Po předání dokončeného projektu, který vytvořilo pražské AG studio, teď pokračuje stavební řízení, které uzavře vydání povolení stavby. Zřejmě na konci léta zahájí město realizaci atypické, částečně prosklené stavby vprostoru bývalého autobusového nádraží, které před lety sloužilo jako tržiště Šmoulov.

Na víceúčelový objekt pro kulturní a kongresové účely za 350až 400milionů korun chce město získat dotace zevropských fondů. Proto vyhlásí poptávkové řízení na firmu, která má šanci takové peníze do Trutnova dostat. Příležitost přispět mohou zmíněnou sbírkou, která bude brzy zveřejněna, místní firmy iTrutnované. Právě obyvatelé města před časem dali stavbě divadla zelenou.

Anketa, vníž bylo osloveno na 600lidí, totiž prokázala, že většina občanů si nové kulturní zázemí přeje. „Stavba divadla letos začne. Je to po několikaletých diskusích a přípravě. Trutnov navíc bude od března zcela bez dluhů, protože bude urazena poslední splátka bankovním domům. Takže můžeme jít eventuálně ido případného úvěru,“ vysvětlila místostarostka Hana Horynová.