O co vlastně jde? Developerská společnost Agile před časem Lidlu připravovala pozemky pro výstavbu diskontu. Kvůli opožděné kolaudaci měla firma městu zaplatit smluvní pokutu 3 miliony korun. Krajský soud však před týdnem rozhodl, že developer penále platit nemusí. Zastupitelstvo se na posledním zasedání proti verdiktu již neodvolalo.

„Požádáme policii, aby celou výstavbu prodejny Lidl ve Vrchlabí prošetřila. Společnost Agile sama nabídla městu smluvní pokutu. Zdá se nám nenormální, když někdo navrhne smluvní pokutu tři miliony a pak se soudí o to, aby ji nemusel zaplatit,“ uvedl člen vrchlabské sociální demokracie Vladimír Dryml.
ČSSD se také nelíbí, že zastupitelstvem neprošel návrh na odvolání vůči soudnímu rozhodnutí. „Nelze vyloučit, že zde existuje určitá návaznost některých zastupitelů na společnost Agile,“ dodal Dryml. O koho by se mělo jednat, však sociální demokracie neuvedla. Podle předsedy opoziční strany Josefa Chvaliny, který nechal verdikt soudu podrobit právnímu rozkladu, se v soudním sporu mělo pokračovat.