„Do té doby jsme stránky neměli, stále s tím byly nějaké problémy. Hlavně při shánění pořádného webmastra,“ říká starosta malé obce u Dvora Králové Jaroslav Krkonoška. „Nakonec jsme sehnali z vlastních (obecních) zdrojů Petra Kulhánka, který stránky tvoří, podklady mu dodává celá obec.“ A výsledek? „Samozřejmě jsme rádi, při první účasti takovéhle umístění potěší. Uvidíme, jak dopadneme v celostátním kole,“ dodal starosta. To již probíhá a jeho součástí je také cena veřejnosti. Podpořit jediného krajského zástupce je možné do 27. března na stránkách www.mesta.obce.cz.

Soutěž o nejlepší internetové stránky měst a obcí každoročně vyhlašuje sdružení Zlatý erb. Letos již podesáté a opět ve třech kategoriích. Města, obce a nejlepší elektronická služba. A v každé z nich má trutnovský region zástupce. Mezi obcemi úspěšně doplnila vítěznou Třebihošť (www.trebihost.cz) Borovnice (www.borovnice.info), která skončila třetí. Mezi městy pak Trutnov (www.trutnov.cz) získal druhé místo za Náchodem. Stejně dopadl Žacléř (www.zacler.cz) s kabelovou televizí mezi elektronickými službami.

„Letos už jsem to ani nechtěl přihlásit, ale kolegyně mě přemluvila,“ je s umístěním spokojený Oldřich Prokopec. „Navíc byla tentokrát v naší kategorii nejvyšší účast co pamatuji, takže jsme rádi. Už ale pracujeme na úplně nových stránkách, tak uvidíme, co na to příští rok porota.“ Pětičlenná komise při hodnocení posuzovala povinné informace, úřední desku, doporučené informace, ovládání, výtvarné zpracování, přístupnost a komentáře.