Pokud vše dobře dopadne, co vše vás v další etapě rekonstrukčních prací čeká?
„Po dokončení nové jídelny a kuchyně půjde o kompletní rekonstrukci zbývajících částí objektu. Čeká nás nová střecha, budování nových rozvodů vody, odpadů, elektřiny. Vzhledem k tomu, že jde o památkově chráněnou budovu, očekáváme, že podle posouzení stavu bude třeba opravit nebo úplně vyměnit okna. Máme záměr vybudovat přístavbu tak, abychom mohli přestat využívat pracoviště ve Školní ulici a všichni jsme se sem vešli. Počítá se s půdní vestavbou, částečnou přístavbou nad novou částí stravovacího zařízení. Chystáme se zkrátka na totální obnovu.“

Na kolik tato, tolik let očekávaná, změna k lepšímu přijde?
Odhady se vyšplhaly ke 140 milionům korun. Se všemi daněmi.

Odkud poplynou tyto peníze?
Žádáme o dotaci z evropských fondů. Na konci března předložíme žádost do prvního kola výzvy. Doufejme, že ten materiál bude dostatečně akční a tak dobře zpracovaný, že uspějeme.

Pracujete na něm s týmem poradců, nebo jste úkol někomu zadali?
Na tuto práci bychom si samozřejmě sami netroufli. Žádost zpracovává Centrum evropského projektování v Hradci Králové. Doufám, že se vše povede dát včas do kupy tak, abychom ty peníze získali. Kraj nás v tom podporuje a má investici částečně spolufinancovat.

V jakém časovém horizontu?
Pokud projekt uspěje, budou jisté peníze na tři roky. Letos v létě nebo na podzim bychom měli být v obraze, jak se vše bude vyvíjet dál.

Je možné, že byste už letos opět poklepali na další základní kámen?
Pokud budou jasné peníze, uděláme výběrové řízení na generálního dodavatele a pak už se může klepat. Připadá to, zcela teoreticky, v úvahu koncem roku.