Poklepem na symbolický základní kámen zahájil včera odpoledne ředitel gymnázia Petr Skokan s dalšími zainteresovanými lidmi práce na přístavbě a rekonstrukci jídelny a kuchyně. Slavnostní chvíli umocnily svým vystoupením také dvě studentky.
Rekonstrukce a rozšíření stravovacího zařízení přijde na čtyřicet milionů korun a má trvat do ledna. O uvolnění peněz z rozpočtu Královéhradeckého kraje se zasloužili radní Jiří Vambera a Zdeněk Kraus. „Věřím, že obnova budovy gymnázia bude brzy dál pokračovat. Patří mezi nejdůležitější stavby v kraji,“ uvedl Zdeněk Kraus. Do díla se dodavatelsky pustila firma Kobla z Peček. Složitost stavby popsal za projektanty z INS atelieru Pavel Tůma. „Stavebníky čekají nejdříve výměny všech instalací, podchycení nosníků, pilířů, odvlhčení budovy,“ přiblížil.
Po dokončení rekonstrukce zařízení budou kuchařky s pomocí moderní technologie vařit jídla pro 800 lidí a do jídelny se vejde 140 osob. Největší gymnázium v kraji navštěvuje 729 studentů. Novou jídelnu proto využijí například také kolegové ze sousední střední zdravotnické školy. Než k tomu dojde, budou muset gymnazisté od září na obědy docházet do jídelny ZŠ R. Frimla. „Dneškem se mi začal plnit sen, s kterým jsem do funkce před pěti lety nastoupil,“ řekl Petr Skokan.