Jana Moravcová po třech letech rezignovala na svoji funkci. „Odcházím kvůli zákulisním intrikám radních v Jilemnici. Mám silný pocit, že politický program místní koalice je postaven na osobní averzi mezi nimi, osobních zájmech, hlouposti a ješitnosti. Tato atmosféra se promítá i do problému příspěvkových organizací města a těžko se v ní pracuje,“ vysvětlila bývalá ředitelka Moravcová.

Podle ní vždy objektivně jednal starosta Vladimír Richter (ODS), ale už ne místostarostka Jana Čechová (SNK), která se s dalšími zastupiteli vždy staví proti ODS. Promítlo se to prý i v řešení situace s infocentrem. Moravcová chtěla, aby bylo převedeno pod správu města s tím, že už na to Jilm nemá peníze ani personál. Součástí návrhu bylo i zrušení odboru kultury, školství a sportu a založení nového, rozšířeného o cestovní ruch. V tom případě Richter chtěl, aby stávající vedoucí Romana Martincová prokázala znalosti i v cestovním ruchu.

„Protože je paní Martincová paní Čechové blízká, tento návrh nikdy neprošel,“ řekla Moravcová s tím, že koalice s takovým jednáním je nefunkční. Místostarostka Čechová to odmítá: „Proti zrušení odboru jsem nebyla, protože má opodstatnění. Věnuje se kultuře, školství i sportu, město ho potřebuje. Odbor dělá i vnější vztahy s městem. Zastávala bych se vedoucího odboru ať by tam byl kdokoliv, protože je potřeba. Na jméně nezáleží,“ oponovala místostarostka Jana Čechová.