Ten se narodil 18. února 1916 v Sendražicích u Kolína, ale celé své mládí prožil v Bělohradě, kde jeho otec, bývalý legionář, působil jako řídící učitel. Rodina tehdy bydlela právě v budově dnešní spořitelny, na jejíž budově je deska umístěna.

Pozvání přijala nejen manželka Marie Sehnalová a rodinní příslušníci; dostavili se také bývalí váleční letci s manželkami a zástupci armády. Se Sehnalovým životem seznámil přítomné v projevu plk. Stanislav Filip, předseda Svazu letců ČR. „Ani po perzekuci a příkořích po roce 1949 rodina neemigrovala. Jiří Sehnal se dočkal úplné rehabilitace až roku 1991, kdy byl i povýšen do hodnosti plukovníka in memoriam, tedy osm let po své smrti,“ informoval plukovník Filip.

Za svou válečnost činnost letec obdržel na třicet československých a spojeneckých vyznamenání a řádů, mezi jiným dvakrát ČS válečný kříž, medaili za chrabrost, Řád Slovenského národního povstání a další.

Akci na náměstí zpestřily svým vystoupením mažoretky Srdíčko z Kolína a Bělohradský ženský sbor. V Památníku K.V. Raise byla zároveň vernisáží zahájena výstava Válečný letec Jiří Sehnal spojená s výstavou plastikových modelů historických letadel KPM Nová Paka a obrazů Radima Karla. Expozice bude možné zhlédnout až do 22. června denně kromě pondělí.

Zábava pokračovala večerním koncertem Swing Sextetu Náchod, a to v sále lázeňského hotelu ČSAD.
Další snímky, audio i videoukázku najdete připojené k tomuto textu.